Të gjitha lajmet

SAMPDORIA 1-2 JUVENTUS

Mrekullia e Ronaldos, çon Juven në krye

Foto: juventus/tw

Mrekullia e Ronaldos, çon Juven në krye

18 December, 2019 @21:48

Cristiano Ronaldo ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm me kokë sonte, gol ky që i dha epërsinë dhe fitoren Juventusit në duel ndaj Sampdorias në Marassi 1-2 [Caprari 35 - Dybala 19, Ronaldo 45].

Me këtë fitore, Juventus del tre pikë para Interit në renditje, ku këta të fundit nesër presin Genoan në Meazza.

Përndryshe Ronaldo shënoi golin e dhjetë të stinorit në Serie A sonte.

 

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A