Të gjitha lajmet

REIMS

Në pritje të Arbër Zenelit

Foto: St de Reims/fb

Në pritje të Arbër Zenelit

13 January, 2020 @16:58

Kryetari i klubit të Reimsit ku luan mesfushori i Kosovës Arbër Zeneli, Jean-Pierre Caillot, është duke pritur me padurim kthimin e futbollistit pas lëndimit.

“Po na mungon efikasiteti dhe shpejtësia e tij në lojë,” ka thënë Caillot për mediat e atjeshme.

Arbër Zeneli, që u zgjodh lojtari më i mirë i Kosovës për vitin 2018 nga FFK dhe kishte kaluar nga Heerenveeni i Holandës në St Reims të Francës është lënduar gjatë pjesës së parë të vitit të kaluar dhe kthimi i tij pritet të ndodh tek në mars të këtij viti.

E në mars, Kosova ka ndeshjen më të rëndësishme të saj në vitet e fundit, kur luan PlayOffin e Ligës D të Kombeve, ndaj Maqedonisë Veriore më 26 mars dhe nëse e kalon atë, në finale më 31 mars.

Po qe se Kosova do të arrij t’i fitojë këto dy ndeshje do të sigurojë biletën më të madhe në histori të saj - për EURO 2020.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja