Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A MVP

Nico Barella, mesfushori më i mirë në Serie A

Foto: Serie A

Nico Barella, mesfushori më i mirë në Serie A


31 May, 2021 @17:17

Mesfushori i kampionit të Italisë, Nico Barella, është shpallur mesfushori më i mirë në Serie A për këtë stinor.

Reprezentuesi italian, i cili njihet për presingun dhe pasimet e tij, ka qenë një ndër pikat kyçe të Interit në rrugën drejt titullit.

Në 36 paraqitje këtë stinor, ai ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 9 asistime.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A