Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore


17 June, 2021 @17:45

Ukraina ka arritur fitoren e parë në EURO 2020 duke e mposhtur Maqedoninë Veriore sot, me rezultat 2-1.

Të përzgjedhurit e Andriy Shevchenkos edhe në këtë lojë kanë shënuar dy gola, sikurse në të kaluarën, ndërsa kishin edhe një penallti të humbur.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Notat e futbollitëve pas ndeshjes Ukraina - Maqedonia Veriore, sipas ekspertëve të Eurosportit janë:

UKRAINA: Bushchan (6), Karavaev (6), Zabarnyi (6), Matviyenko (6), Mykolenko (6), Stepanenko (6), Shaparenko (6), Zinchenko (7), Yarmolenko (8), Malinovskyi (7), Yaremchuk (7) REZ: Tsygankov (5), Besiedin (6), Sydorchuk (N/A), Sobol (N/A)

MAQEDONIA VERIORE: Dimitrievski (7), S Ristovski (5), Velkovski (6), Musliu (5), Nikolov (5), Ademi (5), Spirovski (5), Alioski (6), Bardhi (6), Elmas (5), Pandev (6) REZ: Churlinov (5), Trajkovski (5), Avramovski (N/A), Ristevski (N/A), Trickovski (N/A)

GOLAT E NDESHJES


UKRAINA 2-1 MAQEDONIA VERIORE

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

Evropiani/International

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

17/06/21 @ 16:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

Evropiani

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

17/06/21 @ 16:52

PRIZREN

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

FFK Liga e parë/Transfere

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

17/06/21 @ 16:18

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00

ISH LOJTARI I JUVES, INTERIT E ARSENALIT

Vieira tregon dobësitë e Italisë

Evropiani/Serie A

Vieira tregon dobësitë e Italisë

17/06/21 @ 14:32

BRENDA 24 ORËVE ZYRTARIZIMI

Milan vendos, Tomori rossoner me letra

Serie A/Transfere

Milan vendos, Tomori rossoner me letra

17/06/21 @ 14:19

UKRAINA 2-1 MAQEDONIA VERIORE

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

Evropiani/International

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

17/06/21 @ 16:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

Evropiani

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

17/06/21 @ 16:52

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00

ISH LOJTARI I JUVES, INTERIT E ARSENALIT

Vieira tregon dobësitë e Italisë

Evropiani/Serie A

Vieira tregon dobësitë e Italisë

17/06/21 @ 14:32

MEDIA TALK

Depay te Barça, çështje zyrtarizimi

Evropiani/La Liga/Transfere

Depay te Barça, çështje zyrtarizimi

17/06/21 @ 14:13

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ukraina - Maqedonia Veriore

Evropiani

Formacionet zyrtare: Ukraina - Maqedonia Veriore

17/06/21 @ 13:43

PAS SULMIT

Erikseni në operim, do të ketë ICD

Evropiani/Serie A/International

Erikseni në operim, do të ketë ICD

17/06/21 @ 12:06

EURO2020

Dita e shtatë e evropianit, në akcion grupet B e C

Evropiani

Dita e shtatë e evropianit, në akcion grupet B e C

17/06/21 @ 08:30

ROBERTO MANCINI

I detyruam të gabojnë

Evropiani/International

I detyruam të gabojnë

16/06/21 @ 23:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

16/06/21 @ 23:26


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani