Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

UKRAINA 2-1 MAQEDONIA VERIORE

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO


17 June, 2021 @16:57

Futbollistët e Ukrainës kanë arritur të kthejnë shijen e fitores në kombëtaren e tyre, pas 6 ndeshjeve të zhvilluara në Kampionate Evropiane.

Me fitoren minimale 2-1 ndaj Maqedonisë Veriore, të përzgjedhurit e Andriy Shevchenkos i kanë kthyer gëzimin vendit të tyre dhe tashmë mund të shpresojnë edhe për kualifikim në të tetën e finales së EURO 2020.

Dyshja e dalluar e ekipit, Andriy Yarmolenko dhe Roman Yaremchuk kanë shënuar brenda 5 minutave në pjesë të parë për t’i dhënë fitoren ekipit të tyre, ndërsa Ezgjan Alioski ka zbutur epërsinë në pjesë të dytë për përfundimtaren 2-1 [Yarmolenko 29, Yaremchuk 34 - Alioski 57].

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Në fakt, Ukraina pati edhe një penallti 6 minuta para fundit të kohës së rregullt të ndeshjes, por goditja e Ruslan Malinovskyt nga pika e bardhë u ndal nga portieri maqedonas Stole Dimitrievski, që çoi deri në fund shpresat e verimaqedonasve për të nxjerrë pikën e parë dhe historike në EURO, gjë që nuk u arrit në fund.

Në xhiron e fundit, Ukraina do të kërkojë fitore ndaj Austrisë, derisa Maqedonia Veriore pas dy ndeshjeve me gol të shënuar në debutimin e tyre në një Kampionat Evropian, do të tentojë të nxjerrë pikën e parë, e ndoshta edhe tri - por kundërshtari është Holanda.

 


PRIZREN

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

FFK Liga e parë/Transfere

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

17/06/21 @ 16:18

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00

ISH LOJTARI I JUVES, INTERIT E ARSENALIT

Vieira tregon dobësitë e Italisë

Evropiani/Serie A

Vieira tregon dobësitë e Italisë

17/06/21 @ 14:32

BRENDA 24 ORËVE ZYRTARIZIMI

Milan vendos, Tomori rossoner me letra

Serie A/Transfere

Milan vendos, Tomori rossoner me letra

17/06/21 @ 14:19

MEDIA TALK

Depay te Barça, çështje zyrtarizimi

Evropiani/La Liga/Transfere

Depay te Barça, çështje zyrtarizimi

17/06/21 @ 14:13

11-SHET

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

Evropiani

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

17/06/21 @ 16:52

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00

ISH LOJTARI I JUVES, INTERIT E ARSENALIT

Vieira tregon dobësitë e Italisë

Evropiani/Serie A

Vieira tregon dobësitë e Italisë

17/06/21 @ 14:32

MEDIA TALK

Depay te Barça, çështje zyrtarizimi

Evropiani/La Liga/Transfere

Depay te Barça, çështje zyrtarizimi

17/06/21 @ 14:13

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ukraina - Maqedonia Veriore

Evropiani

Formacionet zyrtare: Ukraina - Maqedonia Veriore

17/06/21 @ 13:43

PAS SULMIT

Erikseni në operim, do të ketë ICD

Evropiani/Serie A/International

Erikseni në operim, do të ketë ICD

17/06/21 @ 12:06

EURO2020

Dita e shtatë e evropianit, në akcion grupet B e C

Evropiani

Dita e shtatë e evropianit, në akcion grupet B e C

17/06/21 @ 08:30

ROBERTO MANCINI

I detyruam të gabojnë

Evropiani/International

I detyruam të gabojnë

16/06/21 @ 23:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

16/06/21 @ 23:26

ITALIA 3-0 ZVICRA

Me 3-shen e radhës, Italia kualifikohet në 1/8 e finales

Evropiani/International

Me 3-shen e radhës, Italia kualifikohet në 1/8 e finales

16/06/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani