Të gjitha lajmet

HARRY REDKNAPP

Nuk pagohet nëse bie ekipi

Nuk pagohet nëse bie ekipi

20 April, 2017 @11:02

Trajneri që ditë më parë u emërua në krye të Birmingham Cityt, Harry Redknapp, ka bërë të ditur për BBC Radio 5 live që nuk do të pagohet nga ekipi nëse ekipi nuk mund të mbijetojë në Championship (liga e dytë angleze).

“Nuk pagohem. Nuk më brengos fare ky fakt. Do të marr bonus, por nuk është kush e di çka. U kam thënë nuk dua pagesë nëse nuk mbetemi në Championship,” ka thënë trajneri 70 vjeçar i Birminghamit që pritet të debutojë këtë fundjavë për ekipin, që po rrezikon mbijetesën.

Birmingham City, 3 xhiro para fundit të stinorit në Championship është në pozitë të 20 nga 24 skuadra, ku tre të fundit bien.

Tre ndeshjet e fundit të Birminghamit janë ndaj Aston Villës (derbi i madh lokal), Huddersfield Town dhe Bristol City.

TAABPROFESSIONAL FOOTBALL ASOCIATON

Ekipi i stinorit në Premier Ligë, nga PFA

20 April, 2017 @10:35

Shoqata e Futbollistëve Profesionist (PFA) të Premier Ligës ka përzgjedhur ekipin e stinorit në Premier Ligë, 6 xhiro…

STATS @ CHAMPIONS LEAGUE

Statistikë e ‘çmendur’ që favorizon Juventusin për trofeun e Champions

Foto: championsleague/facebook

19 April, 2017 @23:04

Eliminimi i Barcelonës nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0, na sjell në mend edhe një statistikë tjetër. Përveç Juventusit,…

PLAYER RATING @ MONACO - DORTMUND

Notat e lojtarëve: Monaco-Dortmund

19 April, 2017 @22:51

Monaco u bë befasia e këndshme e Ligës së Kampionëve këtë stinor, ndërsa mbetet nderi francez në këtë garë. …

PLAYER RATING @ BARÇA - JUVE

Notat e lojtarëve: Barcelona-Juventus

19 April, 2017 @22:44

Përballja që kaloi pa gola sonte ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit, për performancat individuale ka marrë këto nota.

MONACO - DORTMUND

Monaco rikthen lavdinë franceze, arrin gjysmëfinalen

19 April, 2017 @22:41

Ashtu si në ndeshjen e parë në Gjermani, edhe në takimin e luajtur sonte në Francë, Monaco është treguar ekip…

BARCELONA-JUVENTUS

Juventus mban portën e paprekur, eliminon Barcelonën

Foto: championsleague/facebook

19 April, 2017 @22:26

Juventus është gjysmëfinalisti i radhës në Ligë të Kampionëve, pasi që ka eliminuar Barcelonën, pas dy ndeshjeve të zhvilluara.

VENDIMI I KD

Munishi 6 muaj, Referi Gashi 1 vjet suspendim

19 April, 2017 @21:50

FFK ka bërë të ditur sot dënimet për video-skandalin e botuar javë më parë ku shihej trajneri i Dritës, Ismet…

KUPA E SHQIPËRISË

Skënderbeu e Tirana në finale të Kupës

19 April, 2017 @20:27

Pas dy takimeve të luajtura sot, janë kuptuar dy finalistët e Kupës së Shqipërisë. Pas 2 ndeshjve me sistem vajtje-ardhje,…

MAQEDONI

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

19 April, 2017 @20:22

Ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, e cila u ndërpre në minutën e 33’, ka vazhduar të luhet dhe…

MONACO - DORTMUND

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

19 April, 2017 @20:21

Janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Monacos dhe Dortmundit. MONACO: Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar;…

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Shaqiri show, Liverpool fiton derbin dhe rikthen kreun

16 December, 2018 @19:12

Me plot meritë, skuadra e Liverpoolit ka arritur ta fitojë derbin më të madh anglez ndaj Manchester Unitedit. Skuadra…

SOUTHAMPTON - ARSENAL

22 ndeshje pa humbje, seria ndalet nga Southamptoni

Foto: Squawka

16 December, 2018 @16:21

Serinë prej 22 ndeshjeve radhazi pa humbje në të gjitha garat Arsenalit ia ndali sot Southamptoni. Në një ndeshje…

SHQIP NË BOTË

Super Bersant Celina, shkëlqen dhe mposht shokun e përfaqësueses

15 December, 2018 @17:55

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Sheffield Wednesdayt në Championship, skuadra e Swanseat arriti të shënojë fitore me përmbysje. …

CITY - EVERTON

Rikthehen te fitorja, marrin kreun

15 December, 2018 @15:16

Pas humbjes nga Chelsea xhiron e kaluar, City i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Evertonit në shtëpi.…

ANALIZË

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

14 December, 2018 @20:23

Pesë ndeshjet më interesante të fundjavës, që nuk bën të kalojnë pa i parë. Manchester City – Everton (e…

Të gjitha lajmet nga Premier League