Të gjitha lajmet

LLAPI

Pas 6 xhirosh, largojnë trajnerin

Pas 6 xhirosh, largojnë trajnerin

20 March, 2019 @12:00

Pas vetëm gjashtë xhirosh, Llapi është ndarë me trajnerin e ekipit Xhengiz Rexhepi, i cili njëkohësisht është ndihmës trajner i Maqedonisë si dhe më parë ka punuar në Superligën turke.

“Si pasojë e mungesës së pikëve të parapara në xhirot e luajtura, drejtuesit e klubit dhe Xhengis Rexhepi kanë ndërprerë bashkëpunimin,” shkruan në njoftimin e klubit llapjan, duke falenderuar trajnerin për punën e bërë dhe profesionalizmin e treguar.

Ndërkaq, klubi gjithashtu ka bërë të ditur se tash e tutje Llapi do të drejtohet nga ish trajneri që punonte si drejtor sportiv deri tash, Tahir Batatina.

Llapi nën drejtimin e Rexhepit ka tubuar 13 pikë në 6 xhiro, duke regjistruar katër fitore, një barazim dhe një humbje.

Ekipi aktualisht është i dyti në klasifikim, me 7 pikë më pak se lideri, Feronikeli.

OPINION

Kurbani

20 March, 2019 @11:25

Vdekja është më afër se gjithçka në këtë jetë! Dhe kur kjo godet dikë pranë jush, siç i ka ndodh…

BULLGARIA

Ylli bullgar mungon ndaj Kosovës

20 March, 2019 @10:57

Njëri ndër lojtarët kyç të përfaqësueses së Bullgarisë, Kiril Despodov, për shkak të lëndimit nuk do të luaj në ndeshjet…

GJYQTARËT

Kosova-Danimarka me referë turq

TOPSPORTI/ A. P.

19 March, 2019 @22:52

Përballja miqësore e 21 marsit ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës do të referohet nga referë të Turqisë. FIFA referi Ali…

NGA KONFERENCA

Me pak fat, mund të befasojmë

Foto: FFK

19 March, 2019 @22:28

Në konferencën e sotme për shtyp të futbollistëve të Kosovës u paraqitën Samir Ujkani dhe Milot Rashica. Dyshja iu…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SADIO MANE

E do Zidane

19 March, 2019 @17:06

Sulmuesi senegalez i Liverpoolit, Sadio Mane, këtë verë mund të ndërrojë ambient. France Football ka bërë të ditur sot se…

HAPET PROCEDURA

Cristiano para dënimit

19 March, 2019 @16:55

Sulmuesi i Juventusit Cristiano Ronaldo mund të suspendohet me një ndeshje moslojë nga UEFA, pasi që këta të fundit kanë…

BASTORET

Koeficienti i Kosovës ndaj Danimarkës

TOPSPORTI/ A. P.

19 March, 2019 @15:57

Tashmë është publikuar edhe koeficienti i Kosovës për ndeshje miqësore ndaj Danimarkës që luhet më 21 mars në Prishtinë. …

MIGJEN BASHA

Për Lenjanin, Strakoshën dhe konkurrencën

Foto: FSHF

19 March, 2019 @15:02

Mesfushori me përvojë i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, në konferencën e sotme për shtyp të futbollistëve kuqezi në prag të…

MBROJTËSI VETERAN

Pas 9 vitesh, Agolli me ekip të ri

19 March, 2019 @14:34

Ish kapiteni i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli, pas nëntë vitesh të kaluara në Qarabag të Azerbejxhanit dhe trofeve të shumta…

PRISHTINA - LIRIA

Prishtina sigurtë ndaj Lirisë së dobët

Foto: Prishtina/fb/arkiv

4 April, 2019 @19:50

Pas përpjekjeve të para të Prishtinës për të shënuar gol dhe një rasti të Lirisë, ka qenë Ergyn Ahmeti që…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina-Liria

TOPSPORTI/ Arkiv

4 April, 2019 @18:26

Trajneri i Prishtinës Mirel Josa dhe ai i Lirisë Erdogan Celina kanë paraqitur këto 11-she startuese për përballjen e fundit…

FERONIKELI - BALLKANI

Autogoli shpëton liderin

Foto: KFFeronikeli/fb/arkiv

4 April, 2019 @15:59

Përkundër dominimit të madh në ndeshje dhe rasteve të shumta, lideri i Superligës Feronikeli është dashur të ketë fat për…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ballkani

4 April, 2019 @13:42

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Ballkanit. FERONIKELI: Florijan Smakiqi, Përparim Islami, Yll Hoxha, Astrit Thaqi, Lapidar Lladrovci,…

DRENICA - GJILANI

Ndajnë pikët për të qëndruar në mes

Foto: KFDrenica/fb

3 April, 2019 @16:41

Dy skuadrat që gjenden në mes të tabelës së klasifikimit, Drenica dhe Gjilani, kanë ndarë pikët sot në Bajram Aliu,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga