Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERIZAJ

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit


5 June, 2021 @16:18

Pardje, 3 qershor, KF Ferizaji ka bërë të ditur se ka emëruar kryetarin e ri të klubit. Lulzim Abazi mori detyrën e kryetarit të bardhekaltërve që stinorin e kaluar e tejkaluan mjaft vështirë dhe mbijetuan në Ligë të Parë përkundër krizës financiare.

“Në mbledhjen e mbajtur më 02.06.2021 në praninë e aksionerëve: Xhevat Rushiti, Fisnik Bucaliu, Fatmir Grainca, Sadush Rysha, Fatmir Reshani dhe Arian Ymeri, është vendosur që kryetar i klubit të jetë, Lulzim Abazi, ndersa Fisnik Bucaliu dhe Xhevat Rushiti zëvendës kryetar,” bëri të ditur klubi.

a

Ndërsa sot, ka emëruar ish trajnerin Agron Selmani si drejtor të ri të klubit. Ferizajasi që e njeh mirë edhe ekipin edhe qytetin, me licensë PRO do të jetë në krye të skuadrës për të kryer punë organizative.


PREMIER LEAGUE

Për herë të tretë, Pep Guardiola trajneri i vitit në PL

Premier League

Për herë të tretë, Pep Guardiola trajneri i vitit në PL

05/06/21 @ 13:21

FANELLAT E REJA

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

Kombëtarja/International

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

05/06/21 @ 13:00

PREMIER LEAGUE

Ruben Dias lojtari i viti në Premier League

Premier League

Ruben Dias lojtari i viti në Premier League

05/06/21 @ 12:48

FILLON FUSHATA

Spanja e Portugalia, kërkojnë Botërorin 2030

Botërori/International

Spanja e Portugalia, kërkojnë Botërorin 2030

05/06/21 @ 00:25

KOMBËTARJA

Abrashi: Në fushë për 3 pikë

Kombëtarja

Abrashi: Në fushë për 3 pikë

04/06/21 @ 22:06

LAZIO

Sarri mund të bëhet trajneri i Muriqit

Serie A/Transfere

Sarri mund të bëhet trajneri i Muriqit

04/06/21 @ 21:20

ANDORRA U21

Shqipëria U21 i nisi me fitore kualifikimet

Kombëtarja

Shqipëria U21 i nisi me fitore kualifikimet

04/06/21 @ 20:17

DIAR PROKSHI

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

03/06/21 @ 18:41

LIRIA

Roni Gashi mbetet lojtar i lirë

FFK Liga e parë

Roni Gashi mbetet lojtar i lirë

31/05/21 @ 15:35

2 KORRIKU - BESIKTAS

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

FFK Liga e parë

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

30/05/21 @ 16:57

RAHOVECI 2-0 BASHKIMI

Me fitoren vendimtare, Rahoveci siguron Ligën e Parë

FFK Liga e parë

Me fitoren vendimtare, Rahoveci siguron Ligën e Parë

29/05/21 @ 18:03

VENDIMTARJA PËR SUPERLIGË 2021/22

Një ditë para barazhit të Superligës - shpresa në të dyja taboret

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Një ditë para barazhit të Superligës - shpresa në të dyja taboret

27/05/21 @ 14:42

A&N

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

FFK Liga e parë

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

26/05/21 @ 18:20

NGA KE E FFK-së

Disa ndeshje po investigohen

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disa ndeshje po investigohen

26/05/21 @ 08:36

VENDIMI I KG-së

Disiplinorja rehat pas xhiros së fundit

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disiplinorja rehat pas xhiros së fundit

26/05/21 @ 08:07

AFATI KALIMTAR

FFK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

25/05/21 @ 17:48

PAS RËNIES

Arbëria: U kemi borxh…

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Arbëria: U kemi borxh…

23/05/21 @ 18:43


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë