Të gjitha lajmet

JUVENTUS - EMPOLI

Për 3 minuta vendos ndeshjen

Foto: Juventus/tw

Për 3 minuta vendos ndeshjen

30 March, 2019 @20:13

Juventus
Empoli
Juventus 1 : 0 Empoli
Moise KEAN 72'

Stadiumi: Allianz, Torino.

Frederic Veseli i kombëtares shqiptare ishte për 90 minuta në lojë për Empolin, që në mysafirllëk ndaj Juventusit nuk arriti të durojë deri në fund.

Fajtor për këtë ka qenë talenti i ri i Juventusit, Moise Kean. Italiani i ri me prejardhje nga Bregu i Fildishtë, ka shënuar vetëm 3 minuta pasi u fut në lojë nga Max Allegri për t’i dhënë epërsinë dhe fitoren bianconerëve 1-0.

TABELA AKTUALE

Fitorja e çon Juventusin 18 pikë mbi Napolin përcjellës. Empoli në anën tjetër është vetëm një pikë larg zonës që i çon në Serie B.

BARCELONA - ESPANYOL

Messi vendos derbin katalonas

Foto: FCBarcelona/tw

30 March, 2019 @19:06

Lionel Messi me sot ka shënuar 25 gola ndaj Espanyolit në 33 ndeshje të zhvilluara ndaj tyre. Argjentinasi ka…

MANCHESTER UNITED - WATFORD

United në TOP 4

Foto: premierleague.com

30 March, 2019 @18:21

Epoka e Ole Gunnar Solskjaerit si trajner i Manchester Unitedit me kontratë afatgjate ka nisur me fitore dhe fitorja ka…

CRYSTAL PALACE - HUDDERSFIELD TOWN

Bien nga Premier Liga

30 March, 2019 @18:03

Tashmë edhe matematikisht me humbjen e sotme nga Crystal Palace 2-0, Huddersfield Town i Florent Hadërgjonajt ka rënë nga Premier…

FREIBURG - BAYERN

Abrashi ndal Bayernin, Dortmund lider

Foto: SCFreiburg/tw

30 March, 2019 @17:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, luajti 90 minuta dhe kishte një karton të verdhë [43’] në ndeshjen ku ekipi…

WERDER - MAINZ

Shkëlqimi i Rashicës në fitore

Foto: uefa.de

30 March, 2019 @17:25

I jashtëzakonshëm! Milot Rashica sot ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e Werderit ndaj Mainzit 3-1. Së pari…

AKHMAT - SPARTAK

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

30 March, 2019 @16:39

Sulmuesi i kombëtares shqiptare në futboll, Bekim Balaj, ka gjetur golin e radhës në kampionatin elit rus. Ai ka…

ISTOGU - FUSHË KOSOVA

Jahaj i jep frymë Istogut

Foto: KFIstogu/fb

30 March, 2019 @16:15

Sulmuesi i Istogut Qëndrim Jahaj sot ka qenë njeriu që ia ka sjellë fitoren ekipit të tij, për të ngritur…

TREPÇA - VUSHTRRIA

Lleshi e Osmani vendosin në Mitrovicë

Foto: KFVushtrria/fb

30 March, 2019 @16:04

Ka ardhur edhe fitorja e dytë me radhë për Vushtrrinë në Ligë të Parë pas humbjes befasuese në fillim të…

GJILANI - TREPÇA '89

Ndahen pikët në Gjilan

30 March, 2019 @15:56

Në takimin e luajtur sot mes Gjilanit dhe Trepçës ‘89 në stadiumin e qytetit në Gjilan, që të dyja skuadrat…

KEK-u - DRENICA

Drenica pa probleme në Obiliq

30 March, 2019 @15:48

Ashtu siç edhe pritej, skuadra e Drenicës ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim në Obiliq ndaj skuadrës së KEK-ut. …

JUVENTUS - MILAN

S’është Ronaldo, është Kean

Foto: Juventus/fb

6 April, 2019 @20:25

Juventus tashmë është vetëm një fitore larg titullit kampion, pasi që me fitore në derbi ndaj Milanit, 2-1, ka çuar…

GENOA - INTER

Kthehet me gol dhe asistim

Foto: Inter/fb

3 April, 2019 @23:17

Sulmuesi që nuk luajti për 2 muaj te ekipi për shkak të mospranimit të vazhdimit të kontratës, Mauro Icardi, i…

EMPOLI - NAPOLI

Dueli shqip në Itali, afron Juven te titulli

Foto: FCEmpoli/fb

3 April, 2019 @21:58

Në përballjen ndërmjet mbrojtësve të Shqipërisë, Frederic Veseli [Empoli] dhe Elseid Hysaj [Napoli] në kuadër të xhiros së XXX të…

CAGLIARI - JUVENTUS

Kean përsëri, edhe 3 fitore te titulli

Foto: Juventus Official/tw

3 April, 2019 @0:21

Fitorja e 26 e stinorit për Juventusin ka ardhur ndaj Cagliarit, derisa bianconerët pa Cristiano Ronaldon kanë avancuar me Leonardo…

MILAN - UDINESE

S’ndihmon as Piatek, e treta me radhë pa fitore

Foto: ACMilan/tw

2 April, 2019 @20:55

Rossonerët kanë hyrë në krizë të rezultateve. Pas dy humbjeve radhazi të pësuara nga Inter dhe Sampdoria, sonte Milan nuk…

Të gjitha lajmet nga Serie A