Të gjitha lajmet

AKHMAT - SPARTAK

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

30 March, 2019 @16:39

Sulmuesi i kombëtares shqiptare në futboll, Bekim Balaj, ka gjetur golin e radhës në kampionatin elit rus.

Ai ka shënuar sot në humbjen e ekipit të tij Akhmat Grozny - Sparak Moska [1-3] duke shfrytëzuar një gabim të mesfushorëve të mysafirëve, duke goditur me të majtën fuqishëm.

Bekimi kishte barazuar rezultatin në 1-1, mirëpo në pjesë të dytë Spartaku me golat e Luiz Adrianos dhe Denis Glushakovit shënoi fitore, 1-3, krejt kjo, pasi që Akhmat mbeti me 10 lojtarë në fushë, kur mbrojtësi Andrey Semenov u skuq në minutën e 63-të të ndeshjes.

Përveç Balajt, për Akhmatin në 13 minutat e fundit të lojës u inkuadrua edhe Bernard Berisha, reprezentues i Kosovës, që zëvendësoi brazilianin Ravenelli.

balaj on Vidnews.

ISTOGU - FUSHË KOSOVA

Jahaj i jep frymë Istogut

Foto: KFIstogu/fb

30 March, 2019 @16:15

Sulmuesi i Istogut Qëndrim Jahaj sot ka qenë njeriu që ia ka sjellë fitoren ekipit të tij, për të ngritur…

TREPÇA - VUSHTRRIA

Lleshi e Osmani vendosin në Mitrovicë

Foto: KFVushtrria/fb

30 March, 2019 @16:04

Ka ardhur edhe fitorja e dytë me radhë për Vushtrrinë në Ligë të Parë pas humbjes befasuese në fillim të…

GJILANI - TREPÇA '89

Ndahen pikët në Gjilan

30 March, 2019 @15:56

Në takimin e luajtur sot mes Gjilanit dhe Trepçës ‘89 në stadiumin e qytetit në Gjilan, që të dyja skuadrat…

KEK-u - DRENICA

Drenica pa probleme në Obiliq

30 March, 2019 @15:48

Ashtu siç edhe pritej, skuadra e Drenicës ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim në Obiliq ndaj skuadrës së KEK-ut. …

GOL I REPREZENTUESIT

Rashica shënon dhe regjistrohet rekord i ri i Werderit

30 March, 2019 @15:41

Milot Rashica që në fillim të ndeshjes ka shënuar për ekipin e tij që po luan ndaj Mainzit dhe me…

FULHAM - MANCHESTER CITY

Rimarrin kreun

Foto: premierleague.com

30 March, 2019 @15:25

Me dy gola të shënuara ndaj Fulhamit që duket i dorëzuar nga aventura në Premier Ligë, Manchester City sot ka…

FERIZAJ - DRITA

Shabani vendos për kampionin

29 March, 2019 @16:04

Drita ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1-2 ndaj Ferizajit. TABELA AKTUALE Marsi perfekt i kampionit. Pesë fitore…

LIRIA - LLAPI

Liria demolohet në Prizren

29 March, 2019 @15:58

Liria në përballjen që u zhvillua në Prizren ka pësuar 0-4 nga Llapi. TABELA AKTUALE Duket se shpëtimi për…

SUHAREKA

Ballkani përforcohet me 3 lojtarë

29 March, 2019 @14:10

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, pak më parë i zyrtarizoi tri përforcimet e reja të skuadrës. Bajram Nebihu, Aldin Adzovic dhe…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Llapi

29 March, 2019 @13:54

Janë caktuar formacionet zytare të Lirisë dhe të Llapit. LIRIA: Flamur Gashi, Behar Dina, Valon Bytyqi, Jimenez, Florian Daci, Ilir…

HAJDUK - DINAMO

Amir Rrahmani fiton derbin e madh kroat

Foto: GNKDinamo/fb

3 April, 2019 @22:32

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, me ekipin e tij Dinamo Zagreb ka fituar derbin e madh kroat ndaj Hajdukut si…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

ELITE ROUND U17

Sulmuesi juventin rrëzon Kosovën

28 March, 2019 @17:02

Në përballjen e dytë në kuadër të Elite Round të grupomshave nën 17 vjeçare, Kosova është mposhtur nga Spanja me…

FRANCE FOOTBALL

Fidan Aliti në ekipin e më të mirëve

Fidan Aliti, gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @15:20

Qendërmbrojtësi i Kosovës që luan për Kalmarin suedez, Fidan Aliti, është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të ndeshjeve të…

MIQËSORE

Rivali i Kosovës avancon, por mposhtet nga Brazili në fund

Foto: CBF

26 March, 2019 @22:40

Ka qenë një ndeshje e jashtëzakonshme miqësore e sontmja në Prag, ku Çekia avancoi në duel me Brazilin 1-0. …

Të gjitha lajmet nga International