Të gjitha lajmet

WERDER - MAINZ

Shkëlqimi i Rashicës në fitore

Foto: uefa.de

Shkëlqimi i Rashicës në fitore

30 March, 2019 @17:25

Werder Bremen
Mainz 05
Werder Bremen 3 : 1 Mainz 05
Milot RASHICA 3', Max KRUSE 36', 63' 52' Robin QUAISON

Stadiumi: WeserStadion, Bremen.

I jashtëzakonshëm! Milot Rashica sot ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e Werderit ndaj Mainzit 3-1.

Së pari shënoi gol në fillim të ndeshjes për t’i dhënë epërsi skuadrës së tij, ndërsa kur mysafirët u nisën të barazojnë pas 2-1, ai bëri mrekullinë.

Pranoi top nga mesi i fushës, dribloi mbrojtësin e Mainzit, doli vetë para portierit dhe në momentin që krejt prisnin të shutojë në portë, ai pasoi te kapiteni i Werderit Max Kruse, që ishte i vetëm dhe shënoi për 3-1, që doli të jetë edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Këtë, trajneri i Werderit Florian Kohfeldt [trajneri i vitit 2018 i shpallur në Bundesligë], e shpërbleu duke e nxjerrë Rashicën 8 minuta para fundit të ndeshjes, që u përshëndet me ovacione nga shikues në WeserStadion të Bremenit, ku sot ishin mbi 40 mijë shikues në tribuna.

Përndryshe, Rashica ka shënuar golin e tetë të stinorit në Bundesligë, të gjitha këtë vit, kurse Werderi theu rekordin e klubit duke shënuar radhazi në 28 ndeshje të Bundesligës.

E për të qenë gjithçka edhe më inspiruese, Werder është vetëm një pikë larg zonës që dërgon në gara evropiane në Bundesligë.

AKHMAT - SPARTAK

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

30 March, 2019 @16:39

Sulmuesi i kombëtares shqiptare në futboll, Bekim Balaj, ka gjetur golin e radhës në kampionatin elit rus. Ai ka…

ISTOGU - FUSHË KOSOVA

Jahaj i jep frymë Istogut

Foto: KFIstogu/fb

30 March, 2019 @16:15

Sulmuesi i Istogut Qëndrim Jahaj sot ka qenë njeriu që ia ka sjellë fitoren ekipit të tij, për të ngritur…

TREPÇA - VUSHTRRIA

Lleshi e Osmani vendosin në Mitrovicë

Foto: KFVushtrria/fb

30 March, 2019 @16:04

Ka ardhur edhe fitorja e dytë me radhë për Vushtrrinë në Ligë të Parë pas humbjes befasuese në fillim të…

GJILANI - TREPÇA '89

Ndahen pikët në Gjilan

30 March, 2019 @15:56

Në takimin e luajtur sot mes Gjilanit dhe Trepçës ‘89 në stadiumin e qytetit në Gjilan, që të dyja skuadrat…

KEK-u - DRENICA

Drenica pa probleme në Obiliq

30 March, 2019 @15:48

Ashtu siç edhe pritej, skuadra e Drenicës ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim në Obiliq ndaj skuadrës së KEK-ut. …

GOL I REPREZENTUESIT

Rashica shënon dhe regjistrohet rekord i ri i Werderit

30 March, 2019 @15:41

Milot Rashica që në fillim të ndeshjes ka shënuar për ekipin e tij që po luan ndaj Mainzit dhe me…

FULHAM - MANCHESTER CITY

Rimarrin kreun

Foto: premierleague.com

30 March, 2019 @15:25

Me dy gola të shënuara ndaj Fulhamit që duket i dorëzuar nga aventura në Premier Ligë, Manchester City sot ka…

FERIZAJ - DRITA

Shabani vendos për kampionin

29 March, 2019 @16:04

Drita ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1-2 ndaj Ferizajit. TABELA AKTUALE Marsi perfekt i kampionit. Pesë fitore…

LIRIA - LLAPI

Liria demolohet në Prizren

29 March, 2019 @15:58

Liria në përballjen që u zhvillua në Prizren ka pësuar 0-4 nga Llapi. TABELA AKTUALE Duket se shpëtimi për…

SUHAREKA

Ballkani përforcohet me 3 lojtarë

29 March, 2019 @14:10

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, pak më parë i zyrtarizoi tri përforcimet e reja të skuadrës. Bajram Nebihu, Aldin Adzovic dhe…

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

DFB POKAL: QUARTER FINAL

Falë Rashicës, Werderi arrin gj’finalen

Foto: Werder Official/fb

3 April, 2019 @22:58

Werder Bremen është gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Gjermanisë, derisa sonte eliminoi Schalken duke e mposhtur si mysafir 0-2.…

KUPA GJERMANE

Raketa e Rashicës

3 April, 2019 @22:16

Lojtari i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar një super gol për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij në ndeshjen e…

FREIBURG - BAYERN

Abrashi ndal Bayernin, Dortmund lider

Foto: SCFreiburg/tw

30 March, 2019 @17:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, luajti 90 minuta dhe kishte një karton të verdhë [43’] në ndeshjen ku ekipi…

GOL I REPREZENTUESIT

Rashica shënon dhe regjistrohet rekord i ri i Werderit

30 March, 2019 @15:41

Milot Rashica që në fillim të ndeshjes ka shënuar për ekipin e tij që po luan ndaj Mainzit dhe me…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga