Të gjitha lajmet

RAYO VALLECANO

Për herë të dytë

Për herë të dytë

20 March, 2019 @15:01

Trajneri Paco Jemez është emëruar sot si trajner i ri i ekipit të La Ligas, Rayo Vallecano.

Rayo, që është e parafundit në klasifikim të elitës spanjolle aktualisht, do të kërkojë shpëtimin e stinorit me motivimet e trajnerit të ri të skuadrës, që ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2020.

Paco Jemez

Prezentimi zyrtar i trajnerit është vendosur të bëhet më 21 mars me fillim prej orës 12:30, ka bërë të ditur klubi në njoftimin e tij.

Kjo është hera e dytë që Paco do të drejtojë Rayon, pas aventurës në vitet 2012-2016.

REY MANAJ TE BARCELONA

Transferi dhe reagimi i Manajt, pasi që e kërkoi Barcelona!

Fotot: FCBarcelona

21 January, 2020 @0:10

Për shumë kë ishte befasi, por tashmë është zyrtare edhe nga ana e Barcelonës. Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është…

BARCELONA 1-0 GRANADA

Messi ia sjell fitoren e parë Setienit

Foto: FCBarcelona/fb

19 January, 2020 @23:24

Barcelona mbetet edhe për një xhiro në krye të La Ligas, falë një kombinimi fantastik në 20metërshin e Granadas, ku…

REAL MADRID - SEVILLA

Casemiro në formë, Reali lider!

18 January, 2020 @17:55

Pas triumfit në Superkupën e Spanjës, Reali ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e La Ligës ndaj Sevillës në shtëpi. …

PARA ZYRTARIZIMIT

Quique Setien, trajner i ri i Barcelonës

Fotot: MundoDeportivo

13 January, 2020 @21:16

Disfata në Superkupë ishte vendimtare. Bordi i Barcelonës më në fund vendosi “të shpëtonte” nga periudha e Ernesto Valverdes në…

SUPERCOPA d'ESPANA

Reali fiton Superkupën pas penalltive

12 January, 2020 @21:45

Real Madrid i drejtuar nga Zinedine Zidane-i ka arritur të fitojë trofeun e parë të vitit 2020 në Spanjë, duke…

Të gjitha lajmet nga La Liga