Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FUSHE KOSOVA - VJOSA

Përballja ku u rrahën, përsëritet

Përballja ku u rrahën, përsëritet


21 April, 2021 @17:44

Vendimi i fundit i FFK-së është që ndeshja mes Fushë Kosovës dhe Vjosës së Shtimes, që i takon Ligës së Dytë të Kosovës në futboll — të përsëritet!

Në përballjen ku gjyqtari i ndeshjes Petrit Fazliu u çua në Disiplinore për shkelje esenciale të rregullave të lojës — që çuan në ndërprerje të ndeshjes — Komisioni i Garave i FFK-së ka vendosur që ky duel të përsëritet dhe atë më 25 prill 2021 (të dielën), derisa organizimin e ndeshjes e merr përsëripër Komisioni i Garave!

Klubi i Vjosës ka reaguar në këtë vendim dhe ka bërë të ditur se do të ankohen ndaj këtij vendimi.

“Komisioni i Garave të FFK-së vendos që të përsëritet ndeshja ndërmjet KF Fushë Kosova dhe KF Vjosa. Ne si klub padyshim që do t’i përfillim këshillat juridike, duke ushtruar të drejtën e ankesës,” ka shkruar njoftimi i lëshuar nga KF Vjosa pas marrjes së vendimit nga Komisioni i Garave të Ligës së Dytë të Kosovës.

Ndërsa KG-ja në arsyetimin e dhënë ka thënë se asnjëra skuadër nuk është nxitëse e ekscesit në ndeshje, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes ka bërë shkelje të rregullave esenciale të lojës.

“Me aktet normative të FFK-së parashihet rifillimi i lojës. Andaj edhe referi është vlerësuar me notë të dobët nga delegati i ndeshjes. KG vendimin e mbështet në Nenin 58 të Rregullores Disiplinore,” - shkruan në arsyetim, ndërsa ndër të tjera në vendimin e lëshuar bën të ditur se “në rast të mosparaqitjes së skuadrave në ndeshjen e organizuar nga organi kompetent dhe vendin e caktuar, pasojat do t’i bartin vetë klubet.”

Dueli Fushë Kosova - Vjosa ishte ndërprerë për shkak të përleshjes mes palëve. Kjo kishte ardhur pasi që Fushë Kosova kishte shënuar penalltinë për 1-0. Festa e vendasve kishte zgjatur, ndërsa referi kishte dhënë sinjal për të filluar ndeshja nga mesi i fushës. Mysafirët barazuan derisa vendasit ishin duke festuar. Pas kësaj vjen deri te anulimi i golit nga referi pas presioneve nga vendasit, me ç‘rast plas gjithçka.


1/2: LLAPI - PRISHTINA

Barazim në ndeshjen kthyese, Llapi në finale të Kupës!

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Barazim në ndeshjen kthyese, Llapi në finale të Kupës!

21/04/21 @ 16:53

REAL MADRID

Rikthehet kur kanë më së shumti nevojë

La Liga

Rikthehet kur kanë më së shumti nevojë

21/04/21 @ 15:08

SHQIP në BOTË

Tusha startues, Voca rezervë në duelin shqiptarëve

International/Sportistë shqiptarë në botë

Tusha startues, Voca rezervë në duelin shqiptarëve

21/04/21 @ 14:55

11-SHET

Rashani e Topalli në bankë

International

Rashani e Topalli në bankë

21/04/21 @ 14:47

KUPA E KOSOVËS

Formacionet zyrtare: Llapi - Prishtina

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Prishtina

21/04/21 @ 14:28

LA LIGA

Mungon edhe kundër Sociedadit

La Liga

Mungon edhe kundër Sociedadit

21/04/21 @ 14:12

BARCELONA

Mund të operohet përsëri

La Liga

Mund të operohet përsëri

21/04/21 @ 13:45

ATLETICO MADRID

Suárez afër rikthimit

La Liga

Suárez afër rikthimit

21/04/21 @ 13:36

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Agnelli: Pa ekipet angleze nuk formohet Superliga

International

Agnelli: Pa ekipet angleze nuk formohet Superliga

21/04/21 @ 12:52

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

TRANSFER

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

FFK Liga e parë

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

12/06/21 @ 20:35

ISTOGU

Istogu rikthen Fetahun

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu rikthen Fetahun

09/06/21 @ 21:47

ISTOGU

Istogu përforcon sulmin me Granit Arifaj

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu përforcon sulmin me Granit Arifaj

09/06/21 @ 21:35

MEGZON VISOKA

Rikthimi i Ferizajit, nis me trajnerin e ri

FFK Liga e parë/Transfere

Rikthimi i Ferizajit, nis me trajnerin e ri

07/06/21 @ 22:56

FERIZAJ

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

FFK Liga e parë

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

05/06/21 @ 16:18

DIAR PROKSHI

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

03/06/21 @ 18:41

LIRIA

Roni Gashi mbetet lojtar i lirë

FFK Liga e parë

Roni Gashi mbetet lojtar i lirë

31/05/21 @ 15:35

2 KORRIKU - BESIKTAS

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

FFK Liga e parë

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

30/05/21 @ 16:57


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë