Të gjitha lajmet

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

29 March, 2018 @20:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63 ndihmës-referë që vinë nga 46 vende të botës, për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Për herë të parë në listë, që prej vitit 1938, nuk ka referë nga Britania e Madhe. Kjo është duke ndodhë për herë të parë në 80 vjet.

Howard Webb, që ka qenë referi i finales së Botërorit 2010 në Afrikën e Jugut dhe anglezi i vetëm në “Brazili 2014” - nuk është përfshirë kësaj radhe.

E nga referët kryesorë që vinë nga vendet e Evropës janë caktuar: Felix Brych (GjER), Cuneyt Çakir (TUR), Sergey Karasev (RUS), Bjorn Kuipers (HOL), Szymon Marciniak (POL), Miguel Antonio Mateu Lahoz (SPA), Milorad Mazic (SRB), Gianluca Rocchi (ITA), Damir Skomina (SVN) dhe Clement Turpin (FRA).

Referet e Boterorit Rusia 2018

Referet e Boterorit Rusia 2018MEDIA

UEFA dënon rëndë Skënderbeun!

Foto: KFSkenderbeu/fb

29 March, 2018 @19:48

Zbuluar nga portali shqiptar Syri.net janë publikuar dënimet që UEFA-ja i ka shqiptuar ekipit më të suksesshëm shqiptar në garat…

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Graph. Olsen Kraja

29 March, 2018 @17:28

TOP 5 ndeshjet e fundjavës me disa ndeshje të përmendura nën ‘to, për të pasë një fundjavë të kënaqshme futbollistike.…

RAMIZ SADIKU - FERIZAJI

Ferizaji bën hap drejt zonës së Superligës

Foto: Arkiv

29 March, 2018 @16:32

Me fitoren e shënuar sot përballë Ramiz Sadikut në Prishtinë, Ferizaji ka bërë një hap në krahasim me ndjekësit kryesorë…

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 March, 2018 @14:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të përfitojnë ekipet pjesëmarrëse në edicionin e parë të…

TERMINET E XHIROS XXIII

Një ndeshje të shtunën, të tjerat të dielën

BOROZANI/Arian Paçarizi

29 March, 2018 @13:30

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar sot orarin e ndeshjeve të xhiros XXIII të Ligës së Parë, derisa vetëm…

BASHKIMI-BALLKANI

Ballkani ndalet nga Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

28 March, 2018 @16:31

Pas tre fitoreve radhazi, skuadra e Ballkanit të Suharekës, është ndalur sot në Koretin, në përballje ndaj Bashkimit që po…

RAMIZ KRASNIQI

Të punojmë edhe më shumë

Foto: FFK

27 March, 2018 @23:06

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Sllovakisë U19, ka thënë se ekipi ka…

MEDIAT GJERMANE

“Betoni” kosovar i pakalueshëm

Foto: FFK

27 March, 2018 @22:30

Mediat gjermane e kanë quajtur beton, mbrojtjen e përfaqësueses U21 të Kosovës pas barazimit të sontëm në Adem Jashari…

KOSOVA-GJERMANIA

Kosova U21 ndal kampionët evropian

Foto: FFK

27 March, 2018 @20:35

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur të marrë pikë nga kampioni aktual evropian i këtyre grupmoshave, Gjermania U21, duke barazuar…

KOSOVA - BURKINA FASO

Dy ndeshje, dy fitore për Kosovën me Challandesin

11-shja e Kosovës sonte/ Foto: FFK

27 March, 2018 @19:59

Ka përfunduar pak më parë edhe miqësorja e dytë në Francoville të Parisit për Kosovën. Po, me fitore! Kosova…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018