Të gjitha lajmet

NEROAZZURI

Po ndodh… Eriksen te Interi

Po ndodh… Eriksen te Interi

23 January, 2020 @21:47

E përditshmja italiane La Gazzetta dello Sport para pak çastesh ka bërë të ditur se ka përfunduar video-konferenca mes zyrtarëve të Interit dhe Tottenhamit për të kompletuar transferimin e mesfushorit danez Christian Eriksen.

Sipas asaj që pohon La Gazzetta..., ka mbetur të arrihet ujdia vetëm rreth shumës së transferit, derisa me Eriksenin 27 vjeç gjithçka ka përfunduar.

Danezi do të merr 7.5 milionë euro për stinor, ndërsa kontrata e tij do të jetë deri në vitin 2024.

Në anën tjetër, përfolet se Inter i ka ofruar Tottenhamit 15 milionë euro dëmshpërblim për Eriksenin, si dhe 5 milionë euro tjera, si bonuse.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League