Të gjitha lajmet

PEJA - PRIZRENI

Prizreni e Peja i ndërrojnë pozitat

Prizreni e Peja i ndërrojnë pozitat

26 November, 2018 @0:10

Skuadra e futsallit Peja, duke e mposhtur Prizrenin me rezultat 3-2, e kaloi kundërshtarin në renditjen tabelare.

Prizreni e mbylli pjesën e parë në epërsi me rezultat 1-2, derisa përmbysja erdhi në pjesën e dytë, me skuadren pejane qe u tregua më cinike ne rastet qe iu shfaqen.

TABELA AKTUALE

Më këtë fitore Peja u vendos në pozitën e katërt përkohësisht me 12 pikë të grumbulluara, derisa Prizreni me një ndeshje më pak gjendet në pozitën e pestë me nëntë pikë.

Në xhiron e radhës Prizreni e pret Besën, derisa Peja do të pushojë ngase kundërshtari Feniksi është tërhequr nga garat.

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga