Të gjitha lajmet

COUPE DE LA LIGUE

PSG fiton Kupën e ligës së Francës

PSG fiton Kupën e ligës së Francës

1 April, 2018 @10:52

Paris Saint Germain
Monaco
Paris Saint Germain 3 : 0 Monaco
Edinson CAVANI 8'(P), 85', Angel DI MARIA 21'

Paris Saint Germain, duke e mposhtur Monacon me rezultat 3-0, arriti të fitojë Kupën e Francës.

Golin e parë në ndeshje shënoi Edinson Cavani në minutën e tetë nga pika e bardhë, ndërsa epërsinë e dyfishoi argjentinasi Angel Di Maria në minutën e 21-të dhe kështu u mbyll pjesa e parë.

Ndërsa goli i tretë dhe i fundit i ndeshjes erdhi përsëri nga Cavani në minutën e 85-të.

PSG për herë të pestë radhazi është duke e ngritur Kupën e Francës, derisa në total i kanë të fituara 7 kupa.SHQIP NË BOTË

Valon Berisha shënon në fitoren e Salzburgut

31 March, 2018 @20:16

Me golin e shënuar nga pika e bardhë, Valon Berisha e ka ndihmuar skuadrën e tij t’i arkëtojë tri pikë…

PAS NDESHJES PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Arsim Gojani: Nuk u dorëzuam, pikë e merituar

31 March, 2018 @19:57

Përveç Mirel Josës, për media pas ndeshjes u shpreh edhe Arsim Gojani, kryetrajneri i Vëllaznimit. “Nëse e shohim lojën…

PAS NDESHJES PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Mirel Josa: Presion i panevojshëm, lufta për titull vazhdon

31 March, 2018 @19:49

Pas barazimit me Vëllaznimin, trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, u shpreh para mediave, njofton prishtinafc.com. “Thjesht hymë në presion…

UNITED - SWANSEA

Lukaku 100, United fiton

Foto: Premier League

31 March, 2018 @17:59

Pa shumë probleme, United ka shënuar fitore ndaj Swanseat në ‘Old Trafford’. Skuadra e drejtuar nga Jose Mourinho filloi furishëm,…

DRITA - FLAMURTARI

Drita s’gabon, forcon kreun

BOROZANI/ Arkiv

31 March, 2018 @15:57

Ashtu siç edhe parashikohej, skuadra e Dritës ka shënuar fitore ndaj skuadrës së Flamurtarit në takimin e zhvilluar sot në…

PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Përfundim dramatik, Vëllaznimi ndal Prishtinën

Foto: KF Vëllaznimi

31 March, 2018 @15:56

Me barazim dramatik u mbyll derbi i xhiros mes Prishtinës dhe Vëllaznimit. Pjesa e parë e ndeshjes kaloi me vendasit…

PALACE - LIVERPOOL

Shpëtimtari Salah!

Foto: Premier League

31 March, 2018 @15:22

Si shumë herë këtë sezon, edhe sot Mo Salah doli të ishte shpëtimtar i Liverpoolit! Në takimin e luajtur ndaj…

E SHTUNA SPORTIVE

Vetëm një duel nga Liga e Parë

31 March, 2018 @12:02

Vetëm një duel i xhiros së XXIII zhvillohet sot në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. 2 Korriku vs.…

PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Prishtina vs. Vëllaznimi, formacionet startuese

31 March, 2018 @14:00

Këto janë formacionet startuese të Prishtinës dhe Vëllaznimit për ndeshjen e sotme:

SHQIP NË BOTË

Edhe një gol nga Atdhe Nuhiu!

30 March, 2018 @17:55

Vjen edhe goli i dytë i dytës i ditës nga Atdhe Nuhiu! Sulmuesi shtatlartë fillimisht e shënoi golin e…

GILET JAUNES

Shtyhen 6 ndeshje

8 December, 2018 @17:33

Gjashtë ndeshje në Ligue 1 janë shtyer për shkak të lëvizjes, protestat të cilat po ndodhin në tërë Francën janë…

FRENKIE DE JONG

Jo Barcelonës, po PSG-së

7 December, 2018 @11:55

Mesfushori i ri holandez, që mbron ngjyrat e Ajaxit dhe që po ngjallë interesimin e klubeve të mëdha evropiane, Frenkie…

STRASBOURG - PARIS ST GERMAIN

Parisi ndalet përsëri

Foto: StrasbourgOfficial/tw

5 December, 2018 @23:31

Barazimi i dytë brenda tre ditëve të fundit dhe Paris St Germainit i është dashur goli i Edinson Cavanit për…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1