Të gjitha lajmet

KUPA GJERMANE

Raketa e Rashicës

Raketa e Rashicës

3 April, 2019 @22:16

Lojtari i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar një super gol për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij në ndeshjen e Kupë së Gjermanisë ndaj Schalkes. Goli erdhi në minutën e 65-të [Schalke 0-1 Werder]

EMPOLI - NAPOLI

Dueli shqip në Itali, afron Juven te titulli

Foto: FCEmpoli/fb

3 April, 2019 @21:58

Në përballjen ndërmjet mbrojtësve të Shqipërisë, Frederic Veseli [Empoli] dhe Elseid Hysaj [Napoli] në kuadër të xhiros së XXX të…

BASHKIMI - ISTOGU

Arifi në kohë shtesë sjell fitoren

3 April, 2019 @18:24

Ndeshje e barabartë përgjatë 90 minutave të kohës së rregullt, edhe pse Bashkimi i Koretinit kërkonte më shumë golin, por…

DUKAGJINI - VLLAZNIA

Milicaj hat-trick, Përgjokaj debuton me fitore

Foto: KFDukagjini/fb

3 April, 2019 @18:15

Trajneri i ri i Dukagjinit të Klinës, Ndue Përgjokaj, ka debutuar me fitore në detyrën e tij të re në…

VUSHTRRIA - BESA

Derbi me 4 gola

Foto: KFVushtrria/fb/ E. Popova

3 April, 2019 @16:49

Interesim i madh për ndeshjen në Vushtrri, derisa një pjesë e Ferki Aliut u desh të zbrazej nga gjyqtari kryesor…

DRENICA - GJILANI

Ndajnë pikët për të qëndruar në mes

Foto: KFDrenica/fb

3 April, 2019 @16:41

Dy skuadrat që gjenden në mes të tabelës së klasifikimit, Drenica dhe Gjilani, kanë ndarë pikët sot në Bajram Aliu,…

TREPÇA'89 - FLAMURTARI

Fitore pas 1 muaji

3 April, 2019 @16:33

Trepça’89 i është kthyer pas një muaji. Herën e fundit më 2 mars kishin mposhtur Flamurtarin në Prishtinë. Dhe është…

FUSHË KOSOVA - VËLLAZNIMI

Përsëri dobët jashtë shtëpisë

3 April, 2019 @16:15

Vazhdon forma aspak e mirë e Vëllaznimit në takimet jashtë shtëpisë. Skuadra gjakovare, që këtë sezon ka vetëm dy fitore…

DRITA - KEK-u

Lehtë për kampionin

3 April, 2019 @16:07

Në një takim pa shumë histori në Gjilan, kampionja në fuqi e Kosovës, Drita, shënoi fitore të padiskutueshme dhe të…

LLAPI - FERIZAJ

Ngjitje në vendin e dytë

FOTO/ P.Miftari / KF Llapi

3 April, 2019 @15:59

Me fitore e ka mbyllur ballafaqimin e sotëm ndaj Ferizajit skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina, Llapi. Podujevasit epërsi krijuan…

DFB POKAL: QUARTER FINAL

Falë Rashicës, Werderi arrin gj’finalen

Foto: Werder Official/fb

3 April, 2019 @22:58

Werder Bremen është gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Gjermanisë, derisa sonte eliminoi Schalken duke e mposhtur si mysafir 0-2.…

FREIBURG - BAYERN

Abrashi ndal Bayernin, Dortmund lider

Foto: SCFreiburg/tw

30 March, 2019 @17:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, luajti 90 minuta dhe kishte një karton të verdhë [43’] në ndeshjen ku ekipi…

WERDER - MAINZ

Shkëlqimi i Rashicës në fitore

Foto: uefa.de

30 March, 2019 @17:25

I jashtëzakonshëm! Milot Rashica sot ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e Werderit ndaj Mainzit 3-1. Së pari…

GOL I REPREZENTUESIT

Rashica shënon dhe regjistrohet rekord i ri i Werderit

30 March, 2019 @15:41

Milot Rashica që në fillim të ndeshjes ka shënuar për ekipin e tij që po luan ndaj Mainzit dhe me…

LUCAS HERNANDEZ PI

Francezi bëhet rekord transfer i Bundesligës

27 March, 2019 @17:56

Mbrojtësi francez 23 vjeçar i Atletico Madridit, Lucas Hernandez Pi, prej sot edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Bayern…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga