Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRI

Rënia në Ligë të Dytë, edhe tifozët e Vushtrrisë reagojnë

Pamje nga arkivi/ Foto: Valdrin Hasani/ KFVushtrria/fb

Rënia në Ligë të Dytë, edhe tifozët e Vushtrrisë reagojnë


16 May, 2021 @10:50

Derisa në Prizren Arpagjik’t po protestojnë për shkak të rezultateve jo të mira dhe po e cilësojnë stinorin e dështuar për shkak të përfundimit të ekipit të tyre në mes të tabelës, në anën tjetër, gjendja është edhe më e keqe në Vushtrri.

Skuadra e Vushtrrisë, kampione e Superligës në stinorin 2013/14 me Milot Rashicën e Labinot Osmanin golashënues dikur, tashmë ka rënë në Ligë të Dytë të Kosovës.

E pas rënies, ka reaguar tifozëria e klubit Forca, shkruan portali Vushtrria Online.

REAGIMI:

Nga sot, KF Kosova (V) edhe zyrtarisht bie ne Ligen e Dyte. Perkunder faktit se shume here reaguam, protestuam e besa edhe i paralajmeruam institucionet komunale dhe kuvendaret e klubit tone qysh ne fillim se jemi ne rrugen e cila na shpie drejt humneres. Ju kujtojme se ishim pjese e Superliges ne kohen kur z.Xhafer Tahri na e solli ne mbledhjen e tifozeve njeriun me emrin Bajrush, ku gjate ketij takimi aty u cek se gjasat per renie nga Superliga jane zero dhe se per 100 vjetor te themelimit te klubit (2022) qyteti do ta festoj si kampion i Kosoves.

Te gjitha keto i mori era, por ne prap i dhamë nje shans tjeter kryesise duke kerkuar qe ta rikthej klubin ne Superlige. Kjo nuk ndodhi, qysh ne fillim u panë qellimet e Bajrushit dhe heshtja e dyshimtë e Xhafer Tahirit. Perforcime nuk pati, ndodhi largimi masiv i lojtareve, mungonin pagat e rregullta te lojtaret. Te gjitha keto ishin te mjaftueshme qe ta dinim seriozitetin e Bajrushit , dhe te gjitha keto fakte nuk mjaftonin per Xhafer Tahirin ne takimet tona te shumta qe patem me te.
A duhet ndokush te marr pergjegjesi per kete situate te krijuar, kur dihet se prej qe egziston klubi nuk ka qene pjese e rangut kaq te ulet?

vushtrria

Ku eshte kryetari Xhafer Tahiri i cili publikisht garantojke se nuk do te bie klubi ne Ligen e Dyte? Ku mbeten Kuvendaret e klubit qe ngriten doren per Bajrushin e nuk e ngriten kur ke nevoja qe mos te vie deri ketu klubi yne i zemres? Pse kjo heshtje? Humbet mundin nje shekullor te shume brezave dhe derdhen ndjeres dhe gjak per keto dy ngjyra, qe rrezikuan jeten e tyre nga okupatori serb vetem per keto dy ngjyra.

Por mos harroni, do t’ju mallkoj koha nje dite.
Turpi qofte mbi ju!
Zoti ju japt hakun!


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë