Të gjitha lajmet

MALI I ZI

Rivali i Kosovës emëron trajner boshnjak

Rivali i Kosovës emëron trajner boshnjak

25 July, 2019 @14:48

Pas barazimit 1-1 me Kosovën në ditën skandaloze për futbollin malazez, kur selektori i tyre serb bashkë me futbollistët me origjinë serbe aty, nuk pranuan të shfaqen në përballje ndaj vendit tonë - Mali i Zi mbeti pa selektor.

Largimi i Ljubisa Tumbakovicit, tërësisht politik, dhe zëvendësimi i tij nga ndihmësi malazez, sot përfundoi për Federatën e Futbollit të këtij vendi.

Mali i Zi ka përzgjedhur selektorin e ri dhe e ka zyrtarizuar marrëveshjen me boshnjakun Faruk Hadzibegic. Për gjeneratat e vjetra, Hadzibegic është një ish lojtar shumë i njohur në trevat jugosllave, që ka qenë ndër të paktit që ka dalë jashtë vendit.

faruk hadzibegic

Ai në karrierën e tij ka luajtur për Sarajevën, Betisin, Sochauxnë dhe Toulousein. Ndërkaq si trajner ka drejtuar disa skuadra turke, franceze dhe së fundi ka qenë trajner i Crvena Zvezdës së Beogradit.

Hadzibegic aktualisht është 61 vjeç dhe me përvojën e tij pritet të bëj gati ekipin malazez për ta nxjerrë nga fundi i tabelës së Grupit A kualifikues për EURO 2020.

Mali i Zi ndeshjen e radhës do ta luajë ndaj Çekisë, ndërsa do të jetë mysafir në Prishtinë më 14 tetor 2019.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga