Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES MAQEDONIA VERIORE - KOSOVA

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

5 March, 2020 @23:28

Çështja që po shkon në drejtim të alarmit botëror - coronavirus - ka bërë mediat që të interesohen për duelin e 26 marsit 2020 ku Maqedonia Veriore dhe Kosova do të luajnë gjysmëfinalen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve.

Kështu, në një intervistë dhënë për emisionin “10 minuta”, kryetari i parë shqiptar i Federatës së Futbollit të Maqedonisë Veriore, Muhamed Sejdini, ka bërë të ditur se pas takimit që ka pasur me kreun e UEFA-së, Aleksandar Ceferin, i është bërë e ditur se data e ndeshjes nuk guxon të lëviz.

“Është trend botëror, unë pata takime me kryetarin e UEFA-së Aleksandar Çeferin. Ai më siguroi se datat tjera të lira që të luhet ndeshja është shumë zor për të gjetur. Ne do ta ndjekim të gjithë situatën me organet kompetente dhe nëse vjen një gjë e tillë mund të luhet vetëm pa publikë. Po ndeshja do të luhet gjithsesi”, ka thënë Sejdini.

Ndeshja Maqedonia Veriore - Kosova do të luhet në stadiumin Todor Proeski të Shkupit më 26 mars me fillim prej orës 20:45.

MEDIA

Thyhet biletaria në Shkup

Foto: Sportimedia

3 March, 2020 @19:36

Sot në Shkup filluan të shiten biletat për ndeshjen gjysmëfinale të PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes Maqedonisë Veriore…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2019!

25 December, 2019 @14:51

Për të katërtin vit me radhë, TopSporti.com ka përzgjedhur top ngjarjet që e karakterizuan sportin kosovar në vitin që po…

EURO 2020 DRAW

Shorti i EURO2020, grupi i vdekjes me 3 kampionë të fuqishëm evropian

Fotot: uefa.com

30 November, 2019 @19:02

Kampioni aktual i Botës, Franca, kampioni aktual i Evropës, Portugalia dhe pjesëmarrësi i zakonshëm në të gjitha garat madhore të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020