Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA NDESHJES MAQEDONIA VERIORE - KOSOVA

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë


5 March, 2020 @23:28

Çështja që po shkon në drejtim të alarmit botëror - coronavirus - ka bërë mediat që të interesohen për duelin e 26 marsit 2020 ku Maqedonia Veriore dhe Kosova do të luajnë gjysmëfinalen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve.

Kështu, në një intervistë dhënë për emisionin “10 minuta”, kryetari i parë shqiptar i Federatës së Futbollit të Maqedonisë Veriore, Muhamed Sejdini, ka bërë të ditur se pas takimit që ka pasur me kreun e UEFA-së, Aleksandar Ceferin, i është bërë e ditur se data e ndeshjes nuk guxon të lëviz.

“Është trend botëror, unë pata takime me kryetarin e UEFA-së Aleksandar Çeferin. Ai më siguroi se datat tjera të lira që të luhet ndeshja është shumë zor për të gjetur. Ne do ta ndjekim të gjithë situatën me organet kompetente dhe nëse vjen një gjë e tillë mund të luhet vetëm pa publikë. Po ndeshja do të luhet gjithsesi”, ka thënë Sejdini.

Ndeshja Maqedonia Veriore - Kosova do të luhet në stadiumin Todor Proeski të Shkupit më 26 mars me fillim prej orës 20:45.


FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Premier League

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

05/03/20 @ 22:42

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

Premier League

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

05/03/20 @ 22:29

VUSHTRRIA 3-3 DUKAGJINI

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

FFK Superliga

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

05/03/20 @ 16:02

DRENICA 3-1 FLAMURTARI

Drenica shënon fitoren e parë pranverore dhe del nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Drenica shënon fitoren e parë pranverore dhe del nga zona e rrezikshme

05/03/20 @ 15:23

DRENAS

Feronikeli rikthen Tovërlanin

FFK Superliga/Transfere

Feronikeli rikthen Tovërlanin

05/03/20 @ 14:59

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Dukagjini

FFK Superliga/Intervista

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Dukagjini

05/03/20 @ 12:44

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

05/03/20 @ 12:40

TURNEU MEMORIAL "ADEM JASHARI"

Prishtina 01 - Liburni, finalja sot

Futsall Superliga

Prishtina 01 - Liburni, finalja sot

05/03/20 @ 12:35

PRISHTINA - FERIZAJ

Prishtina s’arrin pozitën e dytë me golat e pranuar vonë

FFK Superliga

Prishtina s’arrin pozitën e dytë me golat e pranuar vonë

04/03/20 @ 19:15

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferizaj

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferizaj

04/03/20 @ 16:46

EURO2020

Dita 13, dita e fundit e fazës grupore

Evropiani

Dita 13, dita e fundit e fazës grupore

23/06/21 @ 08:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kroacia - Skocia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Kroacia - Skocia

22/06/21 @ 23:46

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Anglia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Anglia

22/06/21 @ 23:41

LLAPI

Llapi fillon përgatitjet në Ohër

Evropiani

Llapi fillon përgatitjet në Ohër

22/06/21 @ 23:18

KROACIA - SKOCIA

Fitore e madhe nga Kroacia për të siguruar raundin e ardhshëm

Evropiani

Fitore e madhe nga Kroacia për të siguruar raundin e ardhshëm

22/06/21 @ 22:52

REPUBLIKA ÇEKE - ANGLIA

Anglia shkon tutje si lidere

Evropiani

Anglia shkon tutje si lidere

22/06/21 @ 22:48

MALISHEVA

“Lewandowski” ndahet me Malishevën

FFK Superliga/Transfere

“Lewandowski” ndahet me Malishevën

22/06/21 @ 22:32

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

Champions League

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

22/06/21 @ 22:24

FOLGORE - PRISHTINA

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

Champions League

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

22/06/21 @ 21:55

SERIE A

Milan ka gjetur zëvendësuesin e Çalhanoglu

Serie A/Transfere

Milan ka gjetur zëvendësuesin e Çalhanoglu

22/06/21 @ 20:00


 
Të gjitha lajmet nga