Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BBC MORNING

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz


8 July, 2021 @12:48

Njëri ndër sulmuesit legjendar të Anglisë, Alan Shearer, që tashmë është tejkaluar nga Harry Kane për numrin e golave të shënuara në turne madhore, ka folur për programin e mëngjesit të BBC-së sot.

Shearer që ishte kthyer në shtëpi rreth orës 4 të mëngjesit sot, pas festës së mbrëmshme ka thënë se arritja e “këtyre djemve” është e jashtëzakonshme dhe këtë s’mund ta arrijë secili.

“Këta djemë kanë bërë gjithçka më mirë se ne në vitin 1996. Ata arritën diçka që shumë njerëz nuk e arrijnë. Kanë qenë kohëra të mira ato, por ne nuk arritëm t’i tejkalojmë penalltitë. I prita penalltitë edhe ndaj Danimarkës, por falë fatit erdhi goli dhe nervat u qetësuan, pasi që është shumë më lehtë të jesh futbollist në fushë sesa tifoz në tribuna,” ka thënë ish-lojtari i Newcastle.

“Isha në tribuna me Gary Linekerin dhe Jurgen Klinsmannin dhe të 3 u pajtuam që shumë më lehtë është të jesh në fushë dhe sa e neveritshme dhe stresuese është të jesh tifoz. Ti qëndron në tribuna dhe asgjë s’mund të bësh. Ndërsa si lojtar së paku mund të kontrollosh sadopak gjërat në fushë,” ka shtuar ai ndër të tjera.

Anglia me fitoren e mbrëmshme ndaj Danimarkës ka siguruar finalen e parë të një Kampionati Evropian dhe Gareth Southgate selektor me ekipin e tij kanë arritur historinë.

Në finale, më 11 korrik me fillim prej orës 21:00 Anglia ndeshet me Italinë në Wembley, duke kërkuar tash edhe trofeun e parë të EUROs në histori.


TALK SPORT

Mou: Nuk ishte penallti

Evropiani

Mou: Nuk ishte penallti

08/07/21 @ 10:55

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

08/07/21 @ 00:40

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46

CHAMPIONS LEAGUE

Teutës i nevojitet “mrekullia” për kualifikim

Champions League

Teutës i nevojitet “mrekullia” për kualifikim

07/07/21 @ 21:05

ZYRTARE

Godet Malisheva, transferon mesfushorin e mirënjohur

FFK Superliga/Transfere

Godet Malisheva, transferon mesfushorin e mirënjohur

07/07/21 @ 19:41

11-SHET

Formacionet zyrtare: Anglia - Danimarka

Evropiani

Formacionet zyrtare: Anglia - Danimarka

07/07/21 @ 19:39

ZYRTARE

Malisheva rrëmben kapitenin e Drenicës

Superkupa e Kosovës

Malisheva rrëmben kapitenin e Drenicës

07/07/21 @ 19:08

UECL

Llapi gati për Shkupin

FFK Superliga/Europa League

Llapi gati për Shkupin

07/07/21 @ 18:29

TALK SPORT

Mou: Nuk ishte penallti

Evropiani

Mou: Nuk ishte penallti

08/07/21 @ 10:55

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

08/07/21 @ 00:40

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46

11-SHET

Formacionet zyrtare: Anglia - Danimarka

Evropiani

Formacionet zyrtare: Anglia - Danimarka

07/07/21 @ 19:39

SPANJA

Luis Enrique ‘arsyeton’ Moratan

Evropiani/La Liga

Luis Enrique ‘arsyeton’ Moratan

07/07/21 @ 16:15

ROMA

Spinazzola deri në janar jashtë?

Evropiani/Serie A

Spinazzola deri në janar jashtë?

07/07/21 @ 15:40

GARETH SOUTHGATE

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

Evropiani/International

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

07/07/21 @ 14:53

KASPER HJULMAND

Njëjtë, futboll proaktiv

Evropiani

Njëjtë, futboll proaktiv

07/07/21 @ 14:47

EURO2020

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

Evropiani

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

07/07/21 @ 08:35

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

07/07/21 @ 00:17


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani