Të gjitha lajmet

FRANK DE BOER

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

Foto: Crystal Palace Official

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

11 September, 2017 @13:02

Vjen viktima e parë në Premier Ligë sa i përket trajnerëve. Pas vetëm 77 ditëve që u emërua trajner i ri i ekipit, Frank de Boer, është shkarkuar nga pozita e trajnerit të Crystal Palace. Palace, humbi katër ndeshjet e para të stinorit në Premier Ligë, edhepse me lojë, të gjithë analistët thonin se ekipi po e tregon veten mjaft mirë dhe fitoret do të vinë me kohë. TABELA AKTUALE Por kjo, nuk i bëri aspak përshtypje krerëve të klubit dhe holandezi De Boer, që për një kohë drejtoi edhe Interin prej se bëri emër në Ajax si trajner, më nuk është trajner i Crystal Palace-it. Steve Parish, kreu i klubit gjatë këtij muaji kishte thënë për media se starti i ekipit nuk ishte hiq i mirë dhe futbolli është biznes i bazuar në rezultate.

FEMRAT U19

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

Pamje nga stërvitjet e djeshme të vajzave U19 të Kosovës/ Foto: FFK

11 September, 2017 @8:27

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll, ka mbajtur seancën e parë stërvitore dje në Duisburg të Gjermanisë, ku përzgjedhësi Kushtrim…

LAÇI-PARTIZANI

Laçi me 2 gola i uron mirëseardhje Iulianos në Shqipëri

Foto: nga arkivi

10 September, 2017 @21:18

Para fillimit të stinorit nisën me shumë bujë dhe me disa përforcime me emër, pastaj edhe trajner Mark Iulianon, Partizani…

FERIZAJI-VUSHTRRIA

Muhabi Bushi vendos derbin, Ferizaji njofton me humbje Vushtrrinë

Foto: nga arkivi

10 September, 2017 @21:02

Skuadra e Ferizajit ka fituar derbin e sotëm të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, duke e mposhtur deri…

TREPÇA89-DRENICA

Florent Hasani vendos, kampioni fiton

10 September, 2017 @18:18

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës U21, Florent Hasani ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores në ndeshjen e sotme,…

VËLLAZNIMI-VLLAZNIA

Vëllaznimi i sigurt në shtëpi

10 September, 2017 @18:13

Kuqezinjtë e Gjakovës kanë arritur të shënojnë fitoren e dytë me radhë në shtëpi, duke e mposhtur sot Vllazninë e…

LAZIO-MILAN

Immobile hat-trick, Lazio njofton Milanin me humbje të thellë

10 September, 2017 @17:56

Me rezultat të thellë 4-1 ka përfunduar takimi mes Lazios dhe Milanit, rezultat i cili bën që Milani ta pësojë…

INTER-SPAL

Icardi-Perisic mbajnë Interin perfekt

10 September, 2017 @15:28

Dyshja në formë e neroazzurrëve, Mauro Icardi dhe Ivan Perisic, kanë shënuar nga një gol sot në përballjen ndaj SPAL-it…

LAZIO - MILAN

Megjithatë ndeshja zhvillohet

10 September, 2017 @13:56

Edhe pse fillimisht u vendos që ndeshja të mos zhvillohet sot, me vendimin e ri të aprovuar nga krerët…

SHQIP

Arbër Zeneli me supergol ndaj PSV-së

10 September, 2017 @12:41

Në takimin e parë të ditës në Eredivisien holandeze, Arbër Zeneli i ka dhënë epërsinë Heerenveenit në takimin ndaj PSV-së.…

SERIE A

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

Foto: football-italia.net

10 September, 2017 @12:15

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, me shiun që ka bllokuar rrugët e Romës, ka shkaktuar probleme me energjinë…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

MANCHESTER UNITED

Rritje rroge për Shawin

18 October, 2018 @14:39

Mbrojtësi i majtë i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçare me ekipin e tij. …

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

Të gjitha lajmet nga Premier League