Të gjitha lajmet

LAZIO - CHIEVO

Shqiptari shënon, Chievo ende lufton

Foto: Chievo/fb

Shqiptari shënon, Chievo ende lufton

20 April, 2019 @17:12

Përkundër se janë në fund të klasifikimit të Serie A-së dhe me gjasa vetëm teorike për të shpëtuar, tash kur kanë mbetur edhe 5 xhiro deri në fund të stinorit, Chievo s’po dorëzohet.

Pas katër humbjeve radhazi veronezët kanë shënuar fitoren e parë në Serie A dhe atë me golat e Emanuel Vignatos e Përparim Hetemajt për fitore ndaj Lazios që po lufton për një vend që dërgon në Evropë.

TABELA AKTUALE

Te Lazio për 90 minuta në fushë ka qenë Thomas Strakosha, ndërsa serbi Sergej Milinkovic-Savic ka dalë me të kuqe në minutën e 34-të të ndeshjes, derisa fundin e takimit, romakët e pritën me 9 lojtarë pasi që u skuq edhe Luis Alberto krejt në fund.

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar…

COPPA ITALIA 1/2: MILAN-LAZIO

Lazio i Strakoshës eliminon Milanin

Foto: Lazio/fb

24 April, 2019 @23:16

Lazio është finaliste e Kupës së Italisë për herë të tretë në pesë vitet e fundit.  Pas duelit të…

Të gjitha lajmet nga Serie A