Të gjitha lajmet

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 March, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren ndaj Madagaskarit në Francë, ka mbajtur sot stërvitjen e parë nën urdhërat e zviceranit, Bernard Challandes, që erdhi në krye të Kosovës në fillim të këtij muaji. Derisa FFK e ka quajtur "formë shumë të mirë dhe frymë bashkëpunimi e optimizmi" stërvitjen e futbollistëve nën Challandesin, kapiteni i reprezentacionit, portieri Samir Ujkani ka thënë se ekipi është pjekur. "Kemi ndjekur me lehtësi udhëzimet dhe teknikat e kërkuara nga trajneri. Tashmë falë përvojës së përbashkët gjithçka është më lehtë," ka thënë Ujkani, derisa ka folë edhe për kundërshtarët e radhës. "Respektojmë kundërshtarët. Burkina Faso nuk është aspak ekip i lehtë. Me përvojën që kemi jam optimist se do të luajmë mirë dhe do të shfaqim fuqinë. Duhet të kemi parasysh se fuqia e ekipit nuk është te talentët si individë të veçantë, por te koordinimi që të funksionojmë si një trup i vetëm," ka thënë Ujkani. Kosova më 24 mars luan ndaj Madagaskarit, ndërsa më 27 mars luan ndaj Burkina Fasos. Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në Jean Rolland të Francoville'it, pranë Parisit.

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova debuton me humbje në ‘Elite Round’

21 March, 2018 @19:57

Në takimin e parë të fazës 'Elite Round', përfaqësuesja U19 e Kosovës ka pësuar humbje nga përfaqësuesja e Portugalisë. Takimi…

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova U19 në disavantazh pas 45 minutave

21 March, 2018 @18:34

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh 2-0 ndaj Portugalisë. Siç u parashikua, vendasit po tregohen skuadër më…

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Kosovës U19 ndaj portugezëve

21 March, 2018 @17:11

Përfaqësuesja e Kosovës U19 pas një ore nis ndeshjen ndaj Portugalisë U19 në kuadër të Elite Round të UEFA-së. Përzgjedhësi…

STINORI 2017/18

Çka kanë të përbashkët Gjilani, Liria e Llapi?

BOROZANI/Arkiv/A.P.

20 March, 2018 @20:46

Tre skuadra të Superligës, nga qytete relativisht të largëta për një vend si Kosova - kanë një të përbashkët. Derisa…

SULEJMAN STAROVA

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

20 March, 2018 @20:30

Tashmë numri i skuadrave të Superligës me trajner nga Shqipëria ka shkuar në katër. Pas Lirisë, që nisi e para…

BILETAT

Francoville, stadiumi dhe biletat për ndeshjet e Kosovës

Stadium "Jean Rolland" në Francoville, 20km larg qendrës së Parisit, Francë

20 March, 2018 @17:06

Kosova në përballjet që do t'i zhvillojë këtë javë, ndaj Burkina Fasos dhe Madagaskarit, do të luajë në një stadium…

KOSOVA U21

Lista e Kosovës U21 për 2 ndeshjet e marsit

Foto: FFK

19 March, 2018 @21:12

Kur jemi pak ditë nga zhvillimi i ndeshjeve, kjo është lista e të ftuarve nga Rafet Prekazi për ndeshjet që…

KOSOVA U21

Deklaratat e lojtarëve para ndeshjeve kualifikuese

19 March, 2018 @21:06

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para dy ndeshjeve kualifikuese u shprehën disa nga lojtarët e Kosovës U21. "Jemi një ekip kompakt…

KOSOVA U21

Prekazi: Kemi treguar lojëra të mira, na duhet përkrahja

19 March, 2018 @20:44

Kosova U21 ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Europianin 2019, ndeshje të…

JAVA XXII

Liga e Parë, terminet e xhiros XXII

BOROZANI

19 March, 2018 @20:33

Janë përcaktuar terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Përveç ndeshjes Trepça–Vushtrria, që do…

NATIONS LEAGUE

Tabelat e Ligës D pas ndeshjeve të sontme

16 November, 2018 @1:32

LIGA D GRUPI D1 Në Grupin D1, që të dyja ndeshjet përfunduan baraz, Kazakistani - Letonia 1-1, Andorra - Gjeorgjia…

NATIONS LEAGUE

Tabelat e Ligës B dhe C pas ndeshjeve të sontme

16 November, 2018 @1:28

LIGA B GRUPI B3 Ndeshja e vetme e Grupit B3 ishte ajo në mes të Austrisë dhe Bosnjës që përfundoi…

NATIONS LEAGUE

Tabelat e Ligës A pas ndeshjeve të sontme

16 November, 2018 @1:23

Janë luajtur nëntë ndeshje sonte në kuadër të Ligës së Kombeve. LIGA A GRUPI A2 Belgjika doli fituese edhe…

KOSOVA - AZERBAJXHANI

Blerja e biletave, vazhdojnë problemet…

15 November, 2018 @17:31

Vazhdojnë problemet në sistemin online për blerjen e biletave për ndeshjen në mes të Kosovës dhe Azerbajxhanit. Shitja e…

BILETAT

Shitja e biletave, serveri bie brenda orës!

15 November, 2018 @14:13

Edhe pse u njoftua që shitja e biletave online do të fillonte sot që nga ora 12:30 dhe të gjithë…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve