Të gjitha lajmet

ROBERTO SOLDADO

Soldado në Superligën turke

Soldado në Superligën turke

9 August, 2017 @14:15

Sulmuesi spanjoll i Villarealit, Roberto Soldado, shumë shpejt do të zyrtarizohet si lojtar i ri i Fenerbahçes së Stambollit, kanë bërë të ditur mediat turke sot.

Soldado aktualisht 32 vjeçar iu kthye La Ligas në dy vitet e fundit, pasi që nuk kishte kaluar kohë për tu mbajtur në mend te Tottenham Hotspurs prej stinorit 2013/14 - 2015/16.MALLKIMI I SUPERKUPËS

Tre Superkupa, tre dështime

9 August, 2017 @9:06

“E treta e vërteta” nuk vlejti për strategun portugez Jose Mourinho. Trajneri i Manchester Unitedit, Mourinho, përsëri pësoi humbje në…

TROPHY MAN

Trofeu i 6 i trajnerit Zidane

9 August, 2017 @8:59

Po vazhdon suksesi i trajnerit Zinedine Zidane. Vetëm për 1 vit e gjysëm prej që u emërua si trajner i…

SUPERKUPA E MBRETËRVE

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

8 August, 2017 @22:35

Real Madrid me lojë bindëse ka fituar ndeshjen e finales së Superkupës europiane në futboll, duke e mposhtur Manchester Unitedin…

SUPERKUPA E EUROPËS

11-shet Real Madrid - Manchester United

8 August, 2017 @19:55

Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho kanë përcaktuar 11-shet e para për ndeshjen e sontme të Superkupës së Europës që zhvillohet…

DALBERT HENRIQUE

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

8 August, 2017 @16:22

Mbrojtësi brazilian i krahut, Dalbert Henrique, sot ka përfunduar testet mjekësore te Inter dhe shpejt pritet të zyrtarizohet si lojtar…

KIKA

Kika merr Premton Mujën me përvojë

BOROZANI/A.P.

7 August, 2017 @21:59

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Kika nga Hogoshti, ka arritur marrëveshje me njërin ndër futbollistët më me përvojë…

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Kukësi nuk mund ta mposht Lirinë me 10 lojtarë

7 August, 2017 @20:47

Kukësi përkundër se ka përmbysur avantazhin dygolësh të Lirisë në pjesë të parë, në fund, nuk ka arritur të shfrytëzojë…

TEAM OF THE WEEK 1

Asnjë lojtar i PSG-së në 11-shen e javës

Marcelo Bielsa, trajner i Xhiros I në Francë/REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @13:01

Gazeta prestigjioze franceze, L’Equipe, ka publikuar sot 11-shen e parë të javës në stinorin e ri 2017/18, pas përfundimit të…

NË TIRANË

Partizani prezenton Çanin

REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @12:51

Skuadra e Tiranës, Partizani, që këtë stinor do të drejtohet nga italiani i famshëm si lojtar, Mark Iuliano, ka prezentuar…

GOLDEN BOOT

E pesta për Messin

Foto: marca.com

18 December, 2018 @14:28

Lionel Messi ka pranuar këpucën e pestë të artë në karrierë të tij si golashënuesi më i mirë në Evropë,…

EIBAR - LEVANTE

Bardhi asiston në goleadë

9 December, 2018 @17:08

Mesfushori shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, ka asistuar në njërin gol të ekipit të tij sot, në përballjen që Eibar…

ESPANYOL - BARCELONA

Messi superior, e katërta me radhë për Barçën

Foto: FCBarcelona/tw

8 December, 2018 @22:35

Barcelona ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Espanyolit, në saje të paraqitjes maestrale të argjentinasit, Lionel Messi.

GONZALO PLATA

Barcelona ‘frikësohet’ nga talenti ekuadorian

7 December, 2018 @15:02

Skuadra e Barcelonës është duke monituar me kujdes procesin e zhvillimit të krahut ekuadorian, Gonzalo Plata, që luan në Independiente…

COPA LIBERTADORES FINAL

Në pritje të huliganëve

7 December, 2018 @14:54

Policia spanjolle ka bërë të ditur sot se pret deri në 500 huliganë argjentinas të arrijnë në Madrid, para finales…

Të gjitha lajmet nga La Liga