Të gjitha lajmet

STEVEN GERRARD

Sot pritet emërimi

Sot pritet emërimi

4 May, 2018 @0:14

Futbollisti legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard, që tashmë po ushtron zejen e trajnerit, pritet të marrë detyrën e parë të tij serioze.

Skuadra skoceze, Glasgow Rangers, pret që Gerrard të nënshkruajë kontratë tre-vjeçare me ekipin të sot (4 maj 2018), pas bisedimeve të gjata që u bënë gjatë të enjtes (3 maj 2018).

The Guardian ka raportuar se drejtuesit nga Ibrox janë ndarë pozitivisht nga bisedat me ish-lojtarin e reprezentacionit të Anglisë, ndërsa vetë 37 vjeçari Gerrard është thënë se ka qenë i kënaqur për bisedimet që do t’i japin mundësi për ta mbyllur hapësirën e viteve të fundit ndaj rivalit të përbetuar të Rangersit, Celtic.

SALZBURG - MARSEILLE

Finalisti vendoset pas vazhdimeve

Foto: OM/twitter

3 May, 2018 @23:36

120 minuta i janë dashur Olympique Marseilleit për të siguruar finalen e Europa Ligës sonte. 90 minutat e para…

1/2: ATLETICO - ARSENAL

Atletico mohon ‘fundin e bukur’ të Wengerit

Foto: Sky Sports

3 May, 2018 @23:07

Pas barazimit 1-1 në Londër, Atletico i Madridit ka shënuar fitore 1-0 në shtëpi ndaj Arsenalit, për ta arritur kështu…

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Fitore që shton gjasat për shpëtim

3 May, 2018 @18:02

Vëllaznimi ka ende gjasa për t’i ikur ndeshjes së barazhit. Kjo pasi që ekipi gjakovar ka shënuar fitore ndaj Vllaznisë…

BESA - FLAMURTARI

Flamurtari fundos Besën

3 May, 2018 @17:54

Fitore e madhe e Flamurtarit si mysafir në Pejë, që pritet të fundos Besën dhe aventurën e saj në Superligë!…

ROMA-LIVERPOOL

Pas 11 vitesh në finale

Foto: ChampionsLeague/fb

2 May, 2018 @22:31

Liverpool ka eliminuar përfundimisht Romën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për të kapur finalen e parë të garës më…

DREJT UEFAs

Drita dhe Prishtina “sigurojnë” garat europiane!

BOROZANI/Arkiv

2 May, 2018 @22:04

Tri xhiro pa përfunduar stinori në Superligë dhe pa përfunduar ndeshja finale e Kupës së Kosovës, mund të thuhet që…

GJILANI - DRITA

Pa fitues në derbin e ashpër

FOTO / Arkiv

2 May, 2018 @18:24

Derbi i Anamoravës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përkundër atmosferës së ngrohtë në tribuna, ka kaluar ashpër në fushë. Faulime…

FERONIKELI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Drenas

FOTO/ Arkiv

2 May, 2018 @18:18

Pas 4 fitoreve radhazi të shënuara, Prishtina është ndalur në Drenas sot në përballje ndaj Feronikelit, në barazim pa gola,…

LLAPI - DRENICA

Llapi del i treti

2 May, 2018 @18:11

Fitore minimale, por e rëndësishme për tu ngritur në klasifikim. Kjo është ajo që mund të thuhet për Llapin, që…

LIRIA - TREPÇA

89shi triumfon në Prizren

BOROZANI

2 May, 2018 @18:04

Trepça’89 ka dalë fituese në përballje me Lirinë në Përparim Thaqi të Prizrenit. Mitrovicasit kanë shënuar fitoren e 12 të…

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

Të gjitha lajmet nga Premier League