Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES

Topalli: Ndjenja më e mirë që kam pasur

Foto: Zymer Bytyqi duke tentuar portën suedeze/ FFK

Topalli: Ndjenja më e mirë që kam pasur

12 January, 2020 @20:55

Futbollisti i cili po shkëlqen me Ballkanin e Suharekës, Jetmir Topalli, ka pasur rastin të debutojë sonte për Kosovën.

Kaçanikasi ka luajtur tërë pjesën e dytë të miqësores Suedia-Kosova dhe ka treguar potencialin e vet, ndërsa pas ndeshjes ka thënë:

“Kjo ishte njëra nga ato ndjenjat më të mira që kam përjetuar ndonjëherë. Shpresoj që ta përjetoj sërish një ndjenjë të tillë të përfaqësimit të shtetit tonë. Falenderoj trajnerin që na e ka dhënë këtë mundësi për të debutuar me kombëtaren dhe shpresoj se pa marrë parasysh në fund rezultatin kemi arritur t’i bëjmë krenar të gjithë me lojën e treguar. Ndoshta ka ndikuar edhe fakti që nuk e kemi njohur aq mirë njani-tjetrin, edhe pse gjatë stërvitjeve kemi punuar shumë. Tash duhet të vazhdojmë të punojmë edhe më shumë në mënyrë që në të ardhmen të jemi sërish pjesë e kombëtares.” - kanë qenë fjalët e tij.

 

PAS NDESHJES

Topalli: Ndjenja më e mirë që kam pasur

Foto: Zymer Bytyqi duke tentuar portën suedeze/ FFK

12 January, 2020 @20:55

Futbollisti i cili po shkëlqen me Ballkanin e Suharekës, Jetmir Topalli, ka pasur rastin të debutojë sonte për Kosovën. …

PAS NDESHJES

Aliti: Krenar për djelmoshat

12 January, 2020 @20:20

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Fidan Aliti, që është i rregullt në përfaqësuese dhe sot ka pasur edhe detyrën e kapitenit të…

SERIA E HUMBJEVE VAZHDON

Vitit 2020 Kosova ia nis me humbje

Fotot: FFK

12 January, 2020 @17:46

Suedia ia ka vazhduar serinë e humbjeve Kosovës në ndeshjet e fundit në të gjitha garat dhe tashmë Kosova ka…

CAMP NOU

Suarez 4 muaj jashtë

12 January, 2020 @17:07

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, që u operua sot nga Dr Ramon Cugat do të jetë jashtë fushave për afro…

MEDIA TALK

Suedezët: Nuk është e vërtetë që kemi paguar kosovarët

Foto: FFK

12 January, 2020 @15:27

Deklaratave të kreut të FFK-së se suedezët u kanë paguar akomodimin dhe udhëtimin për në Katar, i janë përgjigjur zyrtarët…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja