Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA

Tuchel konfirmon lëndimin e Kantes

Tuchel konfirmon lëndimin e Kantes


29 August, 2021 @9:38

Trajneri gjerman i Chelseat Thomas Tuchel ka konfirmuar se mesfushori francez i ekipit N’Golo Kante është lënduar dhe për këtë nuk ka luajtur në pjesë të dytë në përballjen e djeshme ndaj Liverpoolit në Anfield Road.

Ndeshja përfundoi me barazim 1-1 [Salah 45p. - Havertz 22].

Tuchel këtë e shpjeguar në konferencën për shtyp pas neshjes së djeshme, ndërsa ka bërë të ditur se lëndimi ka ardhur pas një dueli me Sadio Manen.

“Ai është lënduar, ai duhej të dilte,” ka thënë ndër të tjera gjermani.

Përndryshe Chelsea dje nga penalltia pranoi golin e parë të stinorit në Premier Ligë dhe me lojën që po tregon po shihet si njëri ndër ekipet favorite për të fituar titullin e kampionit.

Në ndërkohë, serioziteti i lëndimit do të kuptohet në ditët në vijim, nëse Kante do të jetë në dispozicion të selektorit të Francës për përballjet e shtatorit.

E Chelsea do të jetë në aksion përsëri më 11 shtator në duel ndaj Aston Villës.


MEDIA

Haaland si zëvendësim i Mbappes

Ligue 1/La Liga

Haaland si zëvendësim i Mbappes

29/08/21 @ 09:25

JUVENTUS 0-1 EMPOLI

S’ka Ronaldo, ka humbje!

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

S’ka Ronaldo, ka humbje!

29/08/21 @ 09:06

SUPERLIGA TURKE

Teixeira shpëton Besiktasin

International

Teixeira shpëton Besiktasin

28/08/21 @ 23:13

FUSHË KOSOVA - KIKA

Effa me gol e asist, Fushë Kosova e nis mbarë

FFK Liga e parë

Effa me gol e asist, Fushë Kosova e nis mbarë

28/08/21 @ 23:07

RAMIZ SADIKU - 2 KORRIKU

Flamur Bajrami shkëlqen, 2 Korriku fillon me fitore

FFK Liga e parë

Flamur Bajrami shkëlqen, 2 Korriku fillon me fitore

28/08/21 @ 22:29

ISTOGU - TREPÇA

Trepça me fitore ndaj Istogut, ndajnë pozitën e parë me 89-shin

FFK Liga e parë

Trepça me fitore ndaj Istogut, ndajnë pozitën e parë me 89-shin

28/08/21 @ 22:25

RAHOVECI - BESA

Egzon Elshani hero i Rahovecit, vreshtarët startojnë me 3 pikë

FFK Liga e parë

Egzon Elshani hero i Rahovecit, vreshtarët startojnë me 3 pikë

28/08/21 @ 22:08

PRISHTINA

Prishtina godet me Karabecin

FFK Superliga

Prishtina godet me Karabecin

28/08/21 @ 21:40

CITY - ARSENAL

City shumë i fortë, s’ka fund kriza e Arsenalit!

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

City shumë i fortë, s’ka fund kriza e Arsenalit!

28/08/21 @ 15:23

SHQIP në BOTË

Rashica startues kundër Leicesterit

Premier League

Rashica startues kundër Leicesterit

28/08/21 @ 15:07

CITY - ARSENAL

City - Arsenal, 11-shet startuese

Premier League

City - Arsenal, 11-shet startuese

28/08/21 @ 12:39

MANCHESTER UNITED

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

Premier League/Serie A/Transfere

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

27/08/21 @ 17:56

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

27/08/21 @ 17:46

MEDIA

Nesër oferta nga City! Cristiano në Manchester

Champions League/Premier League/Serie A/Transfere

Nesër oferta nga City! Cristiano në Manchester

26/08/21 @ 23:54

EFL CUP

Broja debuton me dy gola, Southampton kualifikohet me 8 gola

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Broja debuton me dy gola, Southampton kualifikohet me 8 gola

26/08/21 @ 00:15

PREMIER LEAGUE

Harry Kane flet për të ardhmen

Premier League

Harry Kane flet për të ardhmen

25/08/21 @ 14:03

URUGUAJANI

Lë Arsenalin për Fiorentinën

Premier League/Serie A/Transfere

Lë Arsenalin për Fiorentinën

24/08/21 @ 20:13

NDESHJET E SHTATORIT

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

24/08/21 @ 19:45


 
Të gjitha lajmet nga Premier League