Të gjitha lajmet

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 September, 2018 @12:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë ekipore përkrah Ligës së Kampionëve dhe Europa League. Ideja ishte shfaqur së pari në fund të gushtit, gjersa sot është konfirmuar nga Shoqata e Klubeve të Futbollit – ECA, e cila ka miratuar idenë e UEFA-s. Ndonëse me detaje minimale, gara e re e UEFA-s, do të shkurtojë numrin prej 48 ekipeve të Europa League në 32 ekipe, sa do të ketë edhe gara e re e UEFA-s. Me 32 ekipet e Ligës së Kampionëve, numri i përgjithshëm do të ngjitet në 96 ekipe që do të garojnë në nivel kontinental në vjeshtën e vitit 2021. Deri në vitin 1999, UEFA ka organizuar Kupën e Fituesve të Kupave, e cila është inkorporuar në Kupën UEFA, e më pas edhe në Europa League e cila përfshirë edhe Kupën Inter-Toto.

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 September, 2018 @23:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për paraqitjet individuale të lojtarëve të Kosovës. LIGA E…

NUMRI I ULËSEVE

UEFA-ja tregon kapacitetin e “Fadil Vokrrit”

Foto: FFK

10 September, 2018 @14:49

Faqja zyrtare e UEFA-së në njoftimin e saj për stadiumin e rinovuar të Prishtinës, që tashmë quhet "Fadil Vokrri" ka…

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 September, 2018 @22:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht nga përfaqësuesja e Skocisë me rezultat 2-0.…

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 September, 2018 @22:17

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë nga Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu, Kosova…

BERNARD CHALLANDES

I pakënaqur nga loja e parë, maksimum në të dytën

Foto: FFK

9 September, 2018 @22:35

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes Kosova - Ishujt Faroe, ka thënë se është ndarë…

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 September, 2018 @11:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë të Kombeve. Ndeshja e parë si mysafir…

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Olsen: Kosova favorite në letër, por nuk ka favorit absolut

Foto: FFK

9 September, 2018 @17:47

Një ditë para ndeshjes me Kosovën, në Prishtinë konferencë për shtyp mbajti danezi Lars Olsen, përzgjedhësi i Ishujve Faroe. Bashkë…

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

NË TURQI

Turan problematik, thyen hundën e këngëtarit

12 October, 2018 @16:20

Ylli i futbollit turk, Arda Turan, që aktualisht është pjesë e Istanbul Basaksehirsporit, ku po luan si huazim nga Barcelona,…

LIGA E KOMBEVE

Top ndeshje nga Liga e Kombeve!

12 October, 2018 @14:31

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, Liga e Kombeve vazhdon me ndeshje edhe sonte. LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE…

USAIN BOLT

Golashënuesi Usain Bolt!

Foto: Central Coast Mariners

12 October, 2018 @12:30

Sprinteri xhamajkan dhe një nga atletët më të mirë të të gjithë kohërave, Usain Bolt, tashmë e ka realizuar edhe…

NË NORVEGJI

Shuton dhe lë tërë fshatin pa rrymë

11 October, 2018 @11:13

Futbollisti Jonas Alexander ka shutuar fortë topin në aut për të larguar rrezikun që vinte nga ekipi kundërshtar. Topi…

Të gjitha lajmet nga International