Të gjitha lajmet

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Teksti: FBK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do të zhvillohen në Rajonin e Lacios, përkatësisht në fushat sportive të vendosura rreth krahinave të Romës dhe Frosinones.

Kombëtarja U-19 e meshkujve është ftuar në turneun “Roma Caput Mundi”, ndërsa ajo femrave në turneun e 4-t ndërkombëtar për femra “IL Calcio E’Rosa”.

Turnetë do të zhvillohen prej datës 16 shkurt deri më 21 shkurt.

Në konkurrencën e meshkujve ku bën pjesë Kombëtarja e Kosovës U19 marrin pjesë 8 skuadra të ndara në dy grupe edhe atë: Grupi“A”: Greqia, Italia L.N.D, Moladavia e Uellsi, ndërsa në Grupin B, Kosova, Lacio, Anglia dhe Malta.

Në konkurrencën e femrave marrin pjesë kryesisht studente të kolegjeve në tetë skuadra të ndara në dy grupe: Grupi A Abruzzo (Përfaqësuesja C.R. – Itali), Anglia (Shoqata e Futbollit të Kolegjit Anglez), Grifone Gialloverde (A.S.D. – Itali), Moldavia (F.M.F.) dhe Grupi B: Uellsi (Kolegjet e Uellsit), Kosova (F.F.K.), Bolzano (Përfaqësuesja C.P.A. – Itali), Lazio (Përfaqësuesja C.R. – Itali).

Për të dyja Kombëtaret këto turne janë të mirëseardhur për të provuar shumë futbollistë e futbolliste për zhvillimin e përparimin e tyre të mëtutjeshëm.

Orari i ndeshjeve të Kosovës (meshkujt)
Më 18 shkurt
Kosova U19 - C.R. Lazio ora 14.30
Më 19 shkurt
Kosova U19 - Anglia ora 14.30
Më 21 shkurt
Malta – Kosova U19 ora 14.30

Orari i ndeshjeve të Kosovës (femrat)
Grupi B
Më 17 shkurt
Bolzano - Kosova ora 14.30
Më 18 shkurt
Kosova – Lazio ora 14.30
Më 20 shkurt
Uellsi C – Kosova ora 14.30LISTA E LOJTARËVE/EVE:

KOSOVA (M) Lista e futbollistëve të Kombëtares U19

1. Hajdin Salihu (KF Llapi)
2. Leorant Marmullaku (KF Dukagjini)
3. Lindon Emerllahu (FC Ballkani)
4. Amar Gerxhaliu (KF Vushtrria)
5. Venhar Hyseni (KF Ramiz Sadiku)
6. Milot Avdyli (KF Trepça ’89)
7. Erduan Ibrahimi (FC KEK)
8. Ermir Abazi (FC Ballkani)
9. Erdin Dushi (FC Prishtina)
10.Leuart Avdyli (KF Trepca ’89)
11.Lis Behrami (KF Llapi)
12.Gentrit Talla (FC Prishtina)
13.Dhurim Zhuri (FC Prishtina)
14.Ardi Ajdini (FC 2 Korriku)
15.Valon Azemi (FC 2 Korriku)
16.Ardit TAHIRI (FC 2 Korriku)
17.Redon ISMAILI (SC Gjilani)
18.Dion SHALA (KF Ramiz Sadiku)
19.Fatos SINANI (FC Prishtina)
20.Januz MIFTARI (KF Trepca ’89)
KOSOVA (F) Lista e futbollisteve të Kombëtares:

1. Florentina KOLGECI (KFF Mitrovica)
2. Florentina RAMADANI(KFF Vizioni)
3. Lumbardha MISINI (KFF Vizioni)
4. Blerta SHALA (KFF Mitrovica)
5. Donjeta HALILAJ (KFF Mitrovica)
6. Edona KRYEZIU (KFF Mitrovica)
7. Verona BERISHA (KFF Mitrovica)
8. Njomza OSMANI (KFF A&N)
9. Fortesa BERISHA (KFF Malisheva)
10.Rrezona RAMADANI(KFF Feronikeli)
11.Albulen FEJZA (KFF Mitrovica)
12.Erona BAJRAMI (KFF LLapi)
13.Kaltrina BIQKAJ (KFF Mitrovica)
14.Laureta TEMAJ (SV Alberweiler)
15.Donika GRAJQEVCI(FF USV Jena)
16.Leonita SHUMOLLI(FC Zürich)
17.Doruntina LAJQI (FC Bayern)
18.Loreta LULAJ (FC Bayern)
19.Donika SHALA (IF ELFSBORG)
20.Blerina REXHEPI (TSV AMITICIA VIERNHEIM)

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

VALDRIN MUSTAFA

Reprezentuesi U21 shërohet nga coroanvirusi

27 March, 2020 @15:35

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, është bërë e ditur se reprezentuesi…

FENERBAHÇE

Konfirmohet: Vedat Muriqi negativ në coronavirus

25 March, 2020 @22:33

Pas testeve të bëra në klubin turk të Fenerbahçes lidhur me pandeminë coronavirus, skuadra në fjalë ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja