Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REAL MADRID

Varane në dyshime kundër Chelsea

Foto:Google

Varane në dyshime kundër Chelsea


2 May, 2021 @0:54

Raphaël Varane, u desh të largohej pas pjesës së parë në ndeshjen kundër Osasunës, për shkak të disa shqetësimeve në këmbën e tij të djathtë. Kjo e vë në dyshim prezencën e tij kundër Chelsea.

Sot francezi do t’i nënshtrohet testeve, por për shkak që ndeshja e dytë e gjysëmfinalës së Ligës së Kampionëve zhvillohet të mërkurën, pjesëmarrja e tij është në dyshim.

Një tjetër pengesë shumë serioze për ekipin e Zinedine Zidane, i cili mund të detyrohet të startoj me Ramos edhe pse ai që nga lëndimi nuk ka pasur fare minuta.

Zizou, shpreson të ketë të rikuperuar Fede Valverde, për ndeshjen që zhvillohet në Londër. Uruguajani, i cili tashmë doli negativ të mërkurën, por Reali shpreson të del negativ edhe në testin e dytë, në mënyrë që të kthehet në stërvitje me shkokët e skuadrës dhe të udhëtojë për në Stamford Bridge, të martën.

Ndeshja e parë në mes Real Madridit dhe Chelsea në Alfredo di Stefano përfundoi 1:1, ndërsa ndeshja e dytë zhvillohet të mërkurën ora 21:00.


KEK 6-0 VITIA

KEK-u shpërthen ndaj Vitisë

FFK Liga e parë

KEK-u shpërthen ndaj Vitisë

01/05/21 @ 23:22

VLLAZNIA 1-1 ULPIANA

Barazimi nuk e ndalë Ulpianën nga ëndrra e Superligës

FFK Liga e parë

Barazimi nuk e ndalë Ulpianën nga ëndrra e Superligës

01/05/21 @ 22:50

FERIZAJI 2-4 FLAMURTARI

Flamurtari përmbys Ferizajin, shpresa vazhdon

FFK Liga e parë

Flamurtari përmbys Ferizajin, shpresa vazhdon

01/05/21 @ 23:07

E FUNDIT

6 skuadra të Superligës licensohen për gara evropiane

FFK Superliga/FFK Liga e parë

6 skuadra të Superligës licensohen për gara evropiane

01/05/21 @ 19:24

FERONIKELI

Feronikeli shkëput bashkëpunimin me Klodian Duron

FFK Superliga

Feronikeli shkëput bashkëpunimin me Klodian Duron

01/05/21 @ 18:52

THIAGO SILVA

Thiago Silva shpreson të ndeshet me ish-ekipin në Ligën e Kampionëve

Champions League

Thiago Silva shpreson të ndeshet me ish-ekipin në Ligën e Kampionëve

11/05/21 @ 17:02

FINALJA E CHL

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvendoset në Wembley?

Champions League

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvendoset në Wembley?

09/05/21 @ 20:30

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

REAL MADRID

Hazard shpjegon situatën

Champions League/La Liga

Hazard shpjegon situatën

07/05/21 @ 14:24

TRAJNERI I PARË ME KËTË ARRITJE

Arritje historike për Thomas Tuchelin

Champions League/Premier League

Arritje historike për Thomas Tuchelin

05/05/21 @ 23:31

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 23:22

CHELSEA 2-0 REAL MADRID

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

Champions League

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

05/05/21 @ 22:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 20:06

PERCAKTOHET REFERI

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

Champions League/Premier League/La Liga

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 14:46

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

Champions League

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

04/05/21 @ 23:42


 
Të gjitha lajmet nga Champions League