Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KEK 6-0 VITIA

KEK-u shpërthen ndaj Vitisë

Pamje nga ndeshja e sotme ne Agron Rama te Obilqiit/ Foto: KEK/fb

KEK-u shpërthen ndaj Vitisë


1 May, 2021 @23:22

Fitorja e dytë me radhë në shtëpi, i ka dhënë KEK-ut shpresa të jashtëzakonshme për mbijetesë në Ligë të Parë B, pasi që ekipi është afruar shumë me Ferizajin që është mbi ta në zonë shpëtimi!

KEK-u ka demoluar Vitinë, veçanërisht në 20 minutat e fundit, pasi që në pjesë të parë thuajse kishte siguruar fitoren, sipas ecurisë së ndeshjes.

Elektricistët pas 2-0 të pjesës së parë në Agron Rama të Obiliqit, në 20-minutëshin e fundit të ndeshjes kanë shënuar edhe 4 herë në portë të Vitisë për të fituar 6-0 dhe për të siguruar tripikëshin që i mban gjallë shpresat për mbijetesë.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, Vitia është e qetë lartë në tabelë dhe pa rrezik për rënie e as tendenca për më shumë, pas humbjes së hapit me kryesuesit në këtë ligë.

KEK-u në dy xhirot e fundit do të ketë punë të vështirë, veçanërisht në xhiron e radhës, kur i shkon Flamurtarit që po kërkon Superligën, ndërsa në xhiron e fundit pret 2 Korrikun.

KEK 6-0 Vitia [Florim Bërbatovci 20, Besart Dushi 33, Adnan Haxha 73, Bler Thaqi 87, Visar Sahiti 89, Gëzim Berisha 90+4].


FERIZAJI 2-4 FLAMURTARI

Flamurtari përmbys Ferizajin, shpresa vazhdon

FFK Liga e parë

Flamurtari përmbys Ferizajin, shpresa vazhdon

01/05/21 @ 23:07

VLLAZNIA 1-1 ULPIANA

Barazimi nuk e ndalë Ulpianën nga ëndrra e Superligës

FFK Liga e parë

Barazimi nuk e ndalë Ulpianën nga ëndrra e Superligës

01/05/21 @ 22:50

E FUNDIT

6 skuadra të Superligës licensohen për gara evropiane

FFK Superliga/FFK Liga e parë

6 skuadra të Superligës licensohen për gara evropiane

01/05/21 @ 19:24

ONIX 0-2 ISTOGU

Istogu fiton derbin lokal

FFK Liga e parë

Istogu fiton derbin lokal

01/05/21 @ 18:56

FERONIKELI

Feronikeli shkëput bashkëpunimin me Klodian Duron

FFK Superliga

Feronikeli shkëput bashkëpunimin me Klodian Duron

01/05/21 @ 18:52

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: U dëmtuam në dy penallti

FFK Superliga

Idrizi: U dëmtuam në dy penallti

01/05/21 @ 18:49

TREPÇA 2-1 VËLLAZNIMI

Vazhdon seria pozitive e Trepçës - i kthehet fitores, mposht Vëllaznimin

FFK Liga e parë

Vazhdon seria pozitive e Trepçës - i kthehet fitores, mposht Vëllaznimin

01/05/21 @ 18:44

A&N - LIRIA

A&N fiton derbin e qytetit ndaj Lirisë

FFK Liga e parë

A&N fiton derbin e qytetit ndaj Lirisë

01/05/21 @ 18:02

VUSHTRRIA 3-1 DUKAGJINI

Vushtrria befason Dukagjinin, që mposhtet pas 19 xhirosh!

FFK Liga e parë

Vushtrria befason Dukagjinin, që mposhtet pas 19 xhirosh!

01/05/21 @ 17:42

ARDIAN NUHIU

Nuhiu tregon se si erdhi deri tek fitorja ndaj Feronikelit

FFK Superliga

Nuhiu tregon se si erdhi deri tek fitorja ndaj Feronikelit

01/05/21 @ 17:40

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

FFK Liga e parë

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

08/05/21 @ 23:16

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë