Të gjitha lajmet

THELLOHET KRIZA

Vëllaznimi mbetet pa trajner

Vëllaznimi mbetet pa trajner

19 October, 2019 @18:04

Skuadra e vetme pa fitore në Ligë të Parë të Kosovës, Vëllaznimi, tashmë ka mbetur edhe pa trajner.

Sot, zyrtarisht nga ekipi është larguar edhe trajneri Sadat Pajaziti, pas kohërave më të vështira në vitet e fundit që po kalon klubi kuqezi nga Gjakova.

“Sapo filluam kampionatin patëm bojkot dy javë. Më pas, shumë lojtarë na ikën me të filluar kampionati. Unë qëndrova sepse hasa në shumë dashuri përreth klubit dhe kjo bëri që mos ta lë ekipin dhe të vazhdojmë të nxjerrim maksimumin, gjë që nuk e arritëm,” ka thënë Pajaziti me rastin e dorëheqjes së tij.

“I falenderoj bashkëpunëtorët, lojtarët, dhe dëshiroj që klubi të kthehet sa më shpejt në vendin që i takon,” ka shtuar ai ndër të tjera.

Vëllaznimi ka falenderuar Pajazitin për kontributin e tij, ndërsa ekipi shpreson që së paku këtë stinor mos të bie nga Liga e Parë e Kosovës.

MITROVICË

Trepça falenderon FFK-në për ndihmën

14 April, 2020 @11:48

Skuadra mitrovicase, Trepça, që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka falenderuar publikisht FFK-në për pakon e ndihmës për…

TENTIM KEQPËRDORIMI

KF Ramiz Sadiku tenton të përfitojnë më shumë lojtarë e trajnerë nga FFK-ja, reagon ShMDFK-ja

12 April, 2020 @15:41

Me të inicuar FFK-ja ndihmën për të gjitha skuadrat e ligave të Kosovës, është evidentuar edhe parregullësia e parë. …

PAKOJA E FFK-së

Një pjesë e klubeve falenderon FFK-në për ndihmën

12 April, 2020 @9:34

Përkundër reagimeve të shpejta dhe agresive ndaj FFK-së në kohë të pandemisë të klubit të Llapit dhe atij

IN MEMORIAM

Një vit pa doajenin e referimit

10 April, 2020 @20:06

Në datën e sotme, një vit më parë, nga jeta u nda Shinasi Berisha, një prej referëve më me…

DERDHET NDIHMA NGA FFK-ja

FFK-ja cakton ndihmat, prej €50 deri në €350 për person

10 April, 2020 @19:05

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) me pretendimin se buxheti i ndihmës së ndarë nga Qeveria e Kosovës nuk është…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë