Të gjitha lajmet

THELLOHET KRIZA

Vëllaznimi mbetet pa trajner

Vëllaznimi mbetet pa trajner

19 October, 2019 @18:04

Skuadra e vetme pa fitore në Ligë të Parë të Kosovës, Vëllaznimi, tashmë ka mbetur edhe pa trajner.

Sot, zyrtarisht nga ekipi është larguar edhe trajneri Sadat Pajaziti, pas kohërave më të vështira në vitet e fundit që po kalon klubi kuqezi nga Gjakova.

“Sapo filluam kampionatin patëm bojkot dy javë. Më pas, shumë lojtarë na ikën me të filluar kampionati. Unë qëndrova sepse hasa në shumë dashuri përreth klubit dhe kjo bëri që mos ta lë ekipin dhe të vazhdojmë të nxjerrim maksimumin, gjë që nuk e arritëm,” ka thënë Pajaziti me rastin e dorëheqjes së tij.

“I falenderoj bashkëpunëtorët, lojtarët, dhe dëshiroj që klubi të kthehet sa më shpejt në vendin që i takon,” ka shtuar ai ndër të tjera.

Vëllaznimi ka falenderuar Pajazitin për kontributin e tij, ndërsa ekipi shpreson që së paku këtë stinor mos të bie nga Liga e Parë e Kosovës.

RAMIZ SADIKU - LIRIA

Seria e Lirisë ndalet nga Ramiz Sadiku

19 October, 2019 @16:21

Pas tri fitoreve radhazi, Liria është ndalur nga Ramiz Sadiku në kryeqytet. Liderja e Ligës së Parë fillimisht kishte epërsi…

VITA - VËLLAZNIMI

Dueli i skuadrave të fundit, Vitia mposht Vëllaznimin

Foto: KF Vëllaznimi

19 October, 2019 @15:55

Në duelin mes dy skuadrave të fundit në tabelën e Ligës së Parë, Vitia e ka mposhtur Vëllaznimin, për t’ia…

LIRIA - DARDANA

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

TOPSPORTI / FOTO: Eron Sylejmani

8 October, 2019 @16:41

Me një gol të shënuar nga Jasmin Muhovic, Liria e Prizrenit ka arritur ta mposhtë sot skuadrën e Dardanës me…

VËLLAZNIMI

Cana zyrtarisht largohet nga Vëllaznimi

5 October, 2019 @11:25

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Vëllaznimit ka bërë të ditur që Agim Cana që nga dita e djeshme…

DRENASI - LIRIA

Liria ngritet në pozitën e dytë

TOPSPORTI / Arkiv

3 October, 2019 @16:55

Një fitore tepër të rëndësishme, e regjistroi skuadra prizrenase Liria në përballje kundër Drenasit. Liria e mposhti Drenasin si mysafire…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë