Të gjitha lajmet

BILETAT ONLINE

VIP-at s’po blejnë bileta

TOPSPORTI/ A. P.

VIP-at s’po blejnë bileta

12 March, 2019 @15:11

Pas vetëm 24 orëve, tashmë bileta për ndeshjen Kosova - Bullgaria që zhvillohet në Fadil Vokrri të Prishtinës, nuk ka.

Në fakt, kanë mbetur vetëm ato për VIP persona, që kanë çmim prej 80 eurove. Të tjerat, kanë shkuar plotësisht dhe asnjë nuk është në opcion blerjeje në të gjitha sektoret tjera të stadiumit.

ORARI i NDESHJEVE dhe GRUPET

Përkundër shtrenjëtimit të biletave nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) për kualifikimet e EURO 2020, në krahasim me përballjet e Ligës së Kombeve, publiku i Kosovës ka qenë i pakompromis. Janë blerë krejt. Kosova do të ketë përkrahje në stadium të plotë me mbi 12 mijë zëra.

Tashmë, ndeshja e 25 marsit, e para kualifikuese për Kampionat Evropian në histori të Kosovës - vetëm duhet t’ia fillojë.

Fadil Vokrri stadium

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon…

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020