Të gjitha lajmet

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

Vllaznia siguron Superioren

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka siguruar rikthimin në Superioren shqiptare.

Me golat e Silvios, Alsid Tafilit dhe Valto Zeqajt Vllaznia e drejtuar nga Agim Canaj ka shënuar fitore 3-0 si mysafir ndaj Erzenit në Shijak dhe kështu duke bërë 12 pikë dallimin me përcjellësin e parë të saj Besëlidhjen, ka siguruar rikthimin.

Trajneri Canaj ndërkaq, në bisedë me mediat shqiptare ka bërë të ditur se tashmë duhet filluar përgatitjet për sezonin e ardhshëm, derisa ka falenderuar edhe ish trajnerin e ekipit Hasan Lika, që ka thënë se i ka lënë ekip të gatshëm dhe ka qenë e lehtë të arrihet Superiorja me futbollistët dhe lojën që ka gjetur te Vllaznia.

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

SKËNDERBEU - TIRANA

Tirana triumfon në Korçë

22 February, 2019 @20:05

Derbi i xhiros në Superiore ka përfunduar me fitoren e mysafirëve. Tirana ka arritur të befasojë Skënderbeun në Korçë,…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore