Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE - GALATASARAY

Feneri ndal Galatën në rrugë për titull

Foto: Fanatik/fb

Feneri ndal Galatën në rrugë për titull

14 April, 2019 @20:09

Fenerbahçe
Galatasaray
Fenerbahçe 1 : 1 Galatasaray
Elif ELMAS 71' 66' Henri ONYEKURU

Stadiumi: Sukru Saraçoglu, Stamboll.

Nëntë kartona të verdhë dhe një karton i kuq janë shpërndarë nga referi i ndeshjes në derbin e zjarrtë turk mes Fenerbahçes dhe Galatasarayit që përfundoi para pak çastesh në Stamboll.

Fenerbahçe ka arritur të dalë e pamposhtur përsëri në stadium të saj nga Galatasarayi, që kishte marrë epërsinë përmes nigerianit Henri Onyekuru në minutën e 66 të ndeshjes.

Galatasaray tashmë dy dekada nuk fiton në stadium të Fenerbahçes, ndërsa barazimi erdhi shpejt pas golit të pranuar për Fenerin, kur maqedonasi Elif Elmas shënoi në minutën e 71 për 1-1.

Deri në fund të ndeshjes Galatasaray pati edhe disa raste, por jo konkrete, njëjtë sikurse Fenerbahçe që tentoi me kundërsulme në 10 minutëshin e fundit.

Ndërprerjet e shumta bën që referi Ali Palabiyik të jep në pjesë të parë 8 minuta shtese, ndërsa në të dytën 7 të tjera. E Fenerbahçe tërë pjesën e dytë e luajti me 10 lojtarë në fushë, pasi që Hasanali Kaldirim kishte marrë karton të kuq në minutën e 45 të ndeshjes.

Pas kësaj ndeshjeje në luftë për titull këto janë pikët: 1. Istanbul Basaksehir 61 pikë, 2. Galatasaray 56 pikë dhe 3. Besiktas 53 pikë. Fenerbahçe në anën tjetër është duke luftuar për mbijetesë, duke qenë në pozitën e 14 me 33 pikë, 6 më shumë se vendi i 16 që i rrëzon skuadrat nga elita.

LIVERPOOL - CHELSEA

Mane-Salah për lidership

Foto: premierleague.com

14 April, 2019 @19:22

Dy gola të shpejt në fillim të pjesës së dytë (Sadio Mane me kokë dhe maestrale nga Mohamed Salah) kanë…

DRITA - DRENICA

Kampioni barazon në fund

Foto: KFDrita/fb

14 April, 2019 @17:45

As penalltia s’i ka mjaftuar Dritës për të barazuar sot ndaj Drenicës 2-2. Penalltinë e Fidan Gërbeshit në kohën shtesë…

FLAMURTARI - LIRIA

Flamurtari dërgon Lirinë drejt Ligës së Parë

14 April, 2019 @17:26

Dueli jetik për të dyja skuadrat u zhvillua në Prishtinë, derisa Flamurtari u tregua më i guximshëm para portës së…

CRYSTAL PALACE - MANCHESTER CITY

Fiton në “Selhurst Park”, pret ‘favor’ nga Chelsea

Foto: Opta

14 April, 2019 @17:13

Vazhdon lufta tejet e fortë për titullin e kampionit në Premier League! Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar fitore 1-3…

DRENASI - BESA

Pejanët ndalën në Drenas

14 April, 2019 @17:09

Në takimin e luajtur sot në Drenas, rrjetat mbeten të paprekura, me ç‘rast Drenasi e Besa u detyruan t’i ndajnë…

DUKAGJINI - TREPÇA

Rikthejnë vendin e tretë

14 April, 2019 @17:03

Fitorja e Vëllaznimit ndaj Kikës dje bëri që Dukagjini të bie në vendin e katërt, mirëpo kjo nuk zgjati shumë. …

VUSHTRRIA - BASHKIMI KORETIN

Rafuna e Ademi për fitoren e liderit

Foto: FC Vushtrria

14 April, 2019 @16:48

Me golat e shënuara nga Eugen Rafuna e Shqipdon Ademi, skuadra e Vushtrrisë ka arritur ta fitojë me rezultat 2-0…

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamuartari - Liria

14 April, 2019 @15:20

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Lirisë. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Granchov, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Krasniqi, Ibrahim, Kelmendi, Kabashi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Drenica

14 April, 2019 @15:14

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Drenicës. DRITA: Rexhepi, Osmani, Limani, Gërbeshi, Leci, B.Shabani, Mustafa, Krasniqi, Haxhimusa, Xh.Shabani,…

BESIKTAS - BASAKSEHIR

Tre në luftë, sot derbi i madh

Foto: Fanatik/fb

14 April, 2019 @9:25

Gjashtë xhiro para fundit të stinorit në Superligën turke, gjithçka është e paqartë ende në luftë për titull. Besiktas…

RIZESPOR - BESIKTAS

Rizespor deklasohet, Muriqi kryen detyrën

8 April, 2019 @21:09

Skuadra e Vedat Muriqit, Rizespor, u deklasua me rezultat të thellë 2-7 nga Besiktasi. I vetmi pozitivitet te Rizespori ishte…

SION - LUZERN

Ermir Lenjani në histori të Superligës zvicerane

Foto: EL/fb/ Frederic Dubuis

7 April, 2019 @21:40

Krahu i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, ka shënuar një dhe ka asistuar në golin tjetër të Sionit sot në barazim…

HAJDUK - DINAMO

Amir Rrahmani fiton derbin e madh kroat

Foto: GNKDinamo/fb

3 April, 2019 @22:32

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, me ekipin e tij Dinamo Zagreb ka fituar derbin e madh kroat ndaj Hajdukut si…

AKHMAT - SPARTAK

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

30 March, 2019 @16:39

Sulmuesi i kombëtares shqiptare në futboll, Bekim Balaj, ka gjetur golin e radhës në kampionatin elit rus. Ai ka…

Të gjitha lajmet nga International