Të gjitha lajmet

LIRIA NË STATISTIKA

0-14 në pesë xhirot e fundit

0-14 në pesë xhirot e fundit

14 April, 2019 @21:22

Kriza e Lirisë po vazhdon në Superligë dhe një statistikë e thjeshtë e ndeshjeve të fundit tregon mjaft për gjendjen e skuadrës prizrenase që duket se nuk do të shpëtojë stinorin në elitë.

Liria që prej 10 marsit kur i pat shënuar Drenicës gol në Përparim Thaqi, nuk ka gjetur më gëzimin e golit.

Në pesë javët në vijim, deri sot, bardhezinjtë nga qyteti i vjetër nuk kanë shënuar gol në portat e kundërshtarëve, ndërsa kanë pranuar 14 gola në portë (Nga 4 prej Llapit e Feronikelit, 3 nga Prishtina, 2 nga Drita dhe sot 1 nga Flamurtari).

TABELA AKTUALE

Në xhiron e radhës Liria pret Ballkanin në Përparim Thaqi, pastaj i shkon Trepçës’89 (ekip i vetëm që Liria e ka mposhtur në pranverë), pas kësaj udhëton në Ferizaj, pret KEK-un e rënë nga liga dhe në xhiron e fundit i shkon Gjilanit.

Gjendja në tabelë nuk është aspak lakmuese për ekipin e Lirisë, ndërsa ka 4 pikë më pak se Ferizaji që është në zonën e barazhit. Edhe pse teorikisht ekzistojnë gjasa për shpëtim, statistikat nuk thonë kështu.

Në fund, mbetet të shihet se si do të përfundojnë stinorin në Superligë.

1/2: KUPA E KOSOVËS

Feronikeli fiton përsëri, siguron finalen

1 May, 2019 @17:21

Sikur ndeshja e luajtur në Suharekë, edhe ndeshja e sotme mes Feronikelit dhe Ballkanit u mbyll me fitoren e vendasve,…

1/2: KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

1 May, 2019 @17:18

Pas fitores 0-4 në ndeshjen e parë në Gjakovë, skuadra e Trepçës ‘89 u mposht sot me rezultat 0-1 në…

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

FLAMURTARI - KEK

Përmbysje për të kërcyer 3 pozita

Foto: Flamurtari/fb

29 April, 2019 @18:19

Fitore tejet të vështirë, por jashtëzakonisht të rëndësishme këtë xhiro ka shënuar edhe Flamurtari sot, në Fadil Vokrri të Prishtinës,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - KEK-u

29 April, 2019 @15:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të KEK-ut. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Boshnjaku, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Krasniqi, Ibrahim, Kelmendi, Kabashi,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga