Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZVICRA GARANTON 1/8 E FINALES

Zvicra, vendi i parë nga pozitat e treta që siguron TOP16

Foto: fifa.com

Zvicra, vendi i parë nga pozitat e treta që siguron TOP16


22 June, 2021 @0:32

Zvicra ka siguruar të tetën e finales në EURO 2020 pasi që ka përfunduar në pozitën e tretë në Grupin A me 4 pikë.

Krejt kjo u konfirmua të hënën mbrëma, pasi që skuadrat në pozitat e treta të Grupit B dhe Grupit C, kanë vetëm 3 pikë.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

E në lojë janë edhe tri grupe tjera, D, E dhe F, prandaj Zvicra hyn në 4 ekipet më të mira të vendeve të treta në grupe dhe kështu siguron pjesëmarrjen në TOP 16 të garës.

Kur të përfundojnë përballjet e të gjitha grupeve, Zvicra do të mësojë kundërshtarin e së tetës së finales, që për momentin mund të jetë Belgjika ose fituesi i Grupit F ku garojnë Franca, Gjermania, Portugalia e Hungaria.


KONFIRMOHET DUELI TJETËR

Gati edhe çifti i dytë i të tetës së finales

Evropiani/International

Gati edhe çifti i dytë i të tetës së finales

22/06/21 @ 00:05

PARAKUALIFIKIMET

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

FFK Superliga/International

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

21/06/21 @ 23:47

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

21/06/21 @ 23:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

21/06/21 @ 23:17

FINLANDA 0-2 BELGJIKA

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

Evropiani/International

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

21/06/21 @ 23:12

RUSIA 1-4 DANIMARKA

Brilanca daneze shpërblehet në fund

Evropiani/International

Brilanca daneze shpërblehet në fund

21/06/21 @ 22:59

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

21/06/21 @ 20:20

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

21/06/21 @ 20:13

EURO2020

Mësohet kundërshtari i Italisë në 1/8 e finales

Evropiani

Mësohet kundërshtari i Italisë në 1/8 e finales

21/06/21 @ 20:01

KONFIRMOHET DUELI TJETËR

Gati edhe çifti i dytë i të tetës së finales

Evropiani/International

Gati edhe çifti i dytë i të tetës së finales

22/06/21 @ 00:05

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

21/06/21 @ 23:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

21/06/21 @ 23:17

FINLANDA 0-2 BELGJIKA

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

Evropiani/International

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

21/06/21 @ 23:12

RUSIA 1-4 DANIMARKA

Brilanca daneze shpërblehet në fund

Evropiani/International

Brilanca daneze shpërblehet në fund

21/06/21 @ 22:59

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

21/06/21 @ 20:20

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

21/06/21 @ 20:13

EURO2020

Mësohet kundërshtari i Italisë në 1/8 e finales

Evropiani

Mësohet kundërshtari i Italisë në 1/8 e finales

21/06/21 @ 20:01

UKRAINA - AUSTRIA

Fitore ndaj Ukrainës, Austria në 1/8 e finales

Evropiani

Fitore ndaj Ukrainës, Austria në 1/8 e finales

21/06/21 @ 19:56

MAQEDONIA VERIORE 0 -3 HOLANDA

Holanda deklason Maqedoninë Veriore, kualifikohet si lidere

Evropiani

Holanda deklason Maqedoninë Veriore, kualifikohet si lidere

21/06/21 @ 19:55


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani