Të gjitha lajmet

GLASGOW RANGERS

Zyrtarizohet Gerrard

Foto: rangers.co.uk

Zyrtarizohet Gerrard

4 May, 2018 @15:31

Steven Gerrad është emëruar trajner i ri i Glasgow Rangersit, pasi që sot zyrtarisht ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me ekipin.

Ish-mesfushori i Liverpoolit, 37 vjeçari Gerrard, do të zëvendësojë Graeme Murtyn, që u shkarkua tre xhiro para fundit të stinorit.

“Jam i nderuar që do të jem trajner i radhës te Rangersi,” ka thënë Gerrard për faqen zyrtare të ekipit të tij të ri.

“Kam respekt të madh për këtë klub, historinë dhe traditën. Mezi pres fillimin e aventurës së re dhe do të punojmë për suksese të reja të klubit,” kanë qenë fjalët e para të tij.STEVEN GERRARD

Sot pritet emërimi

4 May, 2018 @0:14

Futbollisti legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard, që tashmë po ushtron zejen e trajnerit, pritet të marrë detyrën e parë të…

SALZBURG - MARSEILLE

Finalisti vendoset pas vazhdimeve

Foto: OM/twitter

3 May, 2018 @23:36

120 minuta i janë dashur Olympique Marseilleit për të siguruar finalen e Europa Ligës sonte. 90 minutat e para…

1/2: ATLETICO - ARSENAL

Atletico mohon ‘fundin e bukur’ të Wengerit

Foto: Sky Sports

3 May, 2018 @23:07

Pas barazimit 1-1 në Londër, Atletico i Madridit ka shënuar fitore 1-0 në shtëpi ndaj Arsenalit, për ta arritur kështu…

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Fitore që shton gjasat për shpëtim

3 May, 2018 @18:02

Vëllaznimi ka ende gjasa për t’i ikur ndeshjes së barazhit. Kjo pasi që ekipi gjakovar ka shënuar fitore ndaj Vllaznisë…

BESA - FLAMURTARI

Flamurtari fundos Besën

3 May, 2018 @17:54

Fitore e madhe e Flamurtarit si mysafir në Pejë, që pritet të fundos Besën dhe aventurën e saj në Superligë!…

ROMA-LIVERPOOL

Pas 11 vitesh në finale

Foto: ChampionsLeague/fb

2 May, 2018 @22:31

Liverpool ka eliminuar përfundimisht Romën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për të kapur finalen e parë të garës më…

DREJT UEFAs

Drita dhe Prishtina “sigurojnë” garat europiane!

BOROZANI/Arkiv

2 May, 2018 @22:04

Tri xhiro pa përfunduar stinori në Superligë dhe pa përfunduar ndeshja finale e Kupës së Kosovës, mund të thuhet që…

GJILANI - DRITA

Pa fitues në derbin e ashpër

FOTO / Arkiv

2 May, 2018 @18:24

Derbi i Anamoravës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përkundër atmosferës së ngrohtë në tribuna, ka kaluar ashpër në fushë. Faulime…

FERONIKELI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Drenas

FOTO/ Arkiv

2 May, 2018 @18:18

Pas 4 fitoreve radhazi të shënuara, Prishtina është ndalur në Drenas sot në përballje ndaj Feronikelit, në barazim pa gola,…

LLAPI - DRENICA

Llapi del i treti

2 May, 2018 @18:11

Fitore minimale, por e rëndësishme për tu ngritur në klasifikim. Kjo është ajo që mund të thuhet për Llapin, që…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

HUDDERSFIELD - ARSENAL

3 pikë për Arsenalin në “Kirklees Stadium”

9 February, 2019 @17:54

Përkundër mungesave të shumta në formacionin bazë, Arsenali nuk gaboi në transfertën te Huddersfieldi. Londinezët shënuan dy herë në pjesën…

LIVERPOOL - BOURNEMOUTH

Fitore për rikthimin e lidershipit

9 February, 2019 @17:53

Pas gabimit ndaj West Hamit, Liverpooli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur sot ndaj Bournemouthit në shtëpi. Për…

Të gjitha lajmet nga Premier League