Të gjitha lajmet

CARIOCA

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

9 June, 2016 @9:11

Përfaqësuesja e Brazilit që drejtohet nga ish kampioni i botës, Carlos Dunga, është rikthyer në lojën e vetë pas startit jo të mirë në Copa America.

w

Brazili sot ka mposhtur Haitin me rezultat të thellë 7-1, ku mesfushori i Liverpoolit Philippe Coutinho ka shënuar hat-trick, ndërsa Renato Augusto dy të tjera.

ORARI, REZULTATET DHE TABELAT

Me këtë fitore tanimë Brazilit i duhet vetëm edhe një pikë për të siguruar kalimin në fazën tjetër të garave të Copa Americas.

Haiti ka qenë ekipi i parë që ka pranuar të zhvillojë miqësore ndaj Kosovës, pasi që kjo ishte pranuar me të drejta të kufizuara në FIFA, dy vite më parë.


Brasil 7 -1 Haiti ALL Goals and Highlights Copa… by teamsfootballgoals

s

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

Fotot: CopaAmerica/fb

8 July, 2019 @14:26

Brazilianët kanë arritur të kthejnë trofeun e më të mirit të kontinentit të tyre pas 12 vitesh.

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

4 July, 2019 @8:13

Sulmuesi veteran i Perusë, Paolo Guerrero, ka shënuar në minutat shtesë të ndeshjes gjysmëfinale të Copa America 2019 një gol…

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

3 July, 2019 @8:14

Ndeshja që u vlerësua të jetë finale para finales në Copa America 2019, doli të jetë ashtu. Këtë mund…

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22 June, 2019 @12:22

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez që nuk po tregohet assesi me Manchester Unitedin qe dy stinorë, ka shkëlqyer përsëri me reprezentacionin…

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20 June, 2019 @13:26

Sulmuesi korpulent i Atalantas, Duvan Zapata, ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të reprezentacionit të tij në kuadër të…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2016