Të gjitha lajmet

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

16 March, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të ditur 24 emrat e ftuar për miqësoren që Shqipëria do ta zhvillojë ndaj Norvegjisë këtë muaj.

Shqipëria pret skandinavët më 26 mars në Elbasan Arena (ora 19:00) të Elbasanit, ndërsa grumbullimi i lojtarëve bëhet një javë përpara, saktë me 19 mars në Tropikalin e Durrësit.LISTA E Christian Panuccit:

Portierë: Etrit BERISHA, Thomas STRAKOSHA dhe Alban HOXHA
Mbrojtës: Elseid HYSAJ, Mërgim MAVRAJ, Berat XHIMSHITI, Herdi PRENGA, Naser ALIJI, Ermir LENJANI, Arlind AJETI dhe Bujar LIKA.
Mesfushorë: Ylber RAMADANI, Sabien LILAJ, Taulant XHAKA, Kamer QAKA, Andi LILA, Eros GREZDA, Odise ROSHI, Kristal ABAZAJ, Enis GAVAZAJ dhe Liridon LATIFI.
Sulmues: Bekim BALAJ, Armando SADIKU dhe Sokol CIKALLESHI.

DIREKT

Shorti i Champions League - çerekfinalet!

Foto: uefa.com

16 March, 2018 @12:10

Në këto çaste po tërhiqet shorti i Ligës së Kampionëve për të përcaktuar çerekfinalistët. BARCELONA - ROMA SEVILLA…

DRAW DAY

Dita kur kuptohen çiftet çerekfinale

16 March, 2018 @8:39

Sot është dita kur kuptohen çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe të Europa Ligës, pasi që përfunduan ndeshjen e…

ARBNOR MORINA

Humbëm dy pikë

15 March, 2018 @22:47

Trajneri i Gjilanit, Arbnor Morina, në deklaratën e tij pas ndeshjes ka dhënë përkrahje të madhe për futbollistët që i…

GAJUR REXHEPI

Pikë e merituar

Foto: prishtinafc.com

15 March, 2018 @22:34

Flamurtari ka arkëtuar një pikë shumë të rëndësishme në luftë për mbijetesë ndaj Gjilanit sot. Trajneri i ekipit, Gajur…

LOKOMOTIVA-ATLETICO

Atletico si lokomotivë në Moskë

Fotot: uefa europa league/ fb

15 March, 2018 @19:07

Pas fitores 3-0 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Wanda Metropolitano, Atletico Madrid ka fituar edhe më thellë në…

SERGIO BUSQUETS

Busquets jashtë fushave, për shkak të lëndimit

Foto: mundodeportivo/gtres

15 March, 2018 @18:34

Lëndimi i pësuar në përballjen e mbrëmshme të Ligës së Kampionëve, ku Barcelona mposhti Chelsean 3-0 në Camp Nou, do…

RAPORTI I DELEGATIT TË UEFAs

Maca mund t’ia sjell Besiktasit dënimin

15 March, 2018 @18:26

Se UEFA-ja është e pamëshirshme në Ligë të Kampionëve, tregon edhe raporti i fundit i delegatit të ndeshjes Besiktas-Bayern të…

GJILANI-FLAMURTARI

Flamurtari nxjerr pikë si mysafir

15 March, 2018 @16:00

Pas një lufte të madhe, durimit dhe mbrojtjeve të portierit, Flamurtari ka arritur të dalë i pamposhtur ndaj Gjilanit të…

ARGJENTINË

River Plate fiton “Superclasicon”

15 March, 2018 @14:54

Dy gjigantët argjentinas, Boca Juniors dhe River Plate, u përballën sot në mëngjes në kuadër të Superkupës së vendit të…

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Gjilanit për sot

15 March, 2018 @13:20

Arbnor Morina, trajner i Gjilanit, ka publikuar 11-shen startuese të ekipit të tij për përballjen e sotme ndaj Flamurtarit të…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve