Të gjitha lajmet

RADIO NAPOLI

Agjenti i Hysajt për Chelsean: Do ta shihni

Agjenti i Hysajt për Chelsean: Do ta shihni

6 December, 2018 @15:18

Njëri ndër futbollistët më të vlerësuar të kombetares shqiptare, Elseid Hysaj, ka humbur vendin e startuesit te Napoli nën drejtimin e Carlo Ancelottit.

Shqiptari po kritikohet për shkak të lojës së tij tepër mbrojtëse, ndërsa trajneri italian i ekipit po kërkon që ai të orientohet edhe më shumë në sulm.

“Do të shohim, ndoshta do të ndodh,” ka thënë Mario Giuffredi, agjenti i Hysajt për Radio Kiss Kiss Napoli.

“Ka treg edhe për lojtarë jo të mirë... pasi që njerëzit po e konsiderojnë atë si jo të mirë për Napolin, ai ka gjasa të shkojë te Chelsea. E kjo ndoshta dikujt do t’i lë të kuptojë se nuk qenka edhe lojtar jo i mirë,” ka shtuar agjenti për Hysajn.

Hysaj kishte ardhur në Napoli bashkë me trajnerin e tij të dikurshëm Maurizio Sarri nga Empoli.

Gjatë periudhës sa Sarri drejtonte Napolin, Hysaj ka qenë i pazëvendësueshëm në krah të mbrojtjes.

Mirëpo, me largimin e Sarrit drejt Chelseat dhe ardhjen e Ancelottit në Napoli, gjërat kanë ndryshuar në terren për shkodranin.

MANAGERS ASSOCIATION

Trajneri i sezonit, Pep Guardiola

Foto: premierleague.com

15 May, 2019 @0:31

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është përzgjedhur për të dytin vit radhazi trajneri më i mirë i sezonit në…

CHAMPIONSHIP PLAYOFF

Përsëri në finale

15 May, 2019 @0:16

Pas fitores në ndeshjen e parë 2-1 dhe humbjes në ndeshjen e kthimit 1-0, ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit të Championshipit…

EDEN HAZARD

Pas finales, bëhet i Realit

14 May, 2019 @11:24

Mesfushori magjik belg, Eden Hazard, pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Real Madridit pas finales së Europa Ligës,…

FAIR PLAY FINANCIAR

City mund të mbetet pa gara evropiane?!

14 May, 2019 @0:12

Nuk është vetëm ekipi i Milanit që rrezikon mospjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve për shkak të fair-playit financiar. Sipas…

BRIGHTON & HOVE ALBION

E larguan pasi mbijetuan stinorin

13 May, 2019 @16:48

Skuadra e cila siguroi mbijetesën në Premier Ligë, Brighton, ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin e ekipit, Chris…

Të gjitha lajmet nga Premier League