Të gjitha lajmet

SULMUES I RI TE KOSOVA

Andi Zeqiri, ardhja e re te Kosova?!

Andi Zeqiri, ardhja e re te Kosova?!

23 December, 2019 @23:18

Sulmuesi i lindur në Luasanne të Zvicrës, tash 20 vjeçari, Andi Zeqiri, pritet të jetë prurja më e re e reprezentacionit të Kosovës në futboll.

Zeqiri, që ka kaluar një pjesë të formimit të tij si lojtar në akademinë e Juventusit, qe disa vite është lojtar i Luasannes në Zvicër.

Këtë stinor 20 vjeçari, 181 centimetra i gjatë, ka shënuar 12 gola në 18 ndeshje të zhvilluara në Challenge League të Zvicrës, që me renditje është liga e dytë për kah rëndësia pas elitës së futbollit helvet.

Zeqiri është parë sot me kreun e FFK-së, Agim Ademi, në një takim, ndërsa vetë shkrimi i FFK-së në postimin lidhur me lojtarin ka shkruar: A do të jetë kjo surpriza e vitit 2019, apo bomba e vitit 2020?!

Kosova pas eliminimit nga faza e rregullt kualifikuese për në EURO 2020, ka edhe një mundësi tjetër kualifikimi aty. Dardanët janë pjesë e PlayOffit të Ligës D të Kombeve ku më 26 mars do të përballjen me Maqedoninë Veriore në Shkup. Pas kësaj, në rast se fitojnë, në finale përsëri si mysafir i pret fituesi i duelit Gjeorgjia-Bellorusia.

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja