Të gjitha lajmet

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës si mysafir të skuadrës së tij, që e luajnë ndaj St Etiennit.

Pra Reims, nuk do të mund të llogaris edhe në fundjavën e ardhshme për Zenelin që ka nisur stërvitjet me skuadrën, por s’është ende plotësisht i gatshëm për lojë. Më 16 shkurt Reims pret Rennesin.

Ndërsa më 23 shkurt, kur ekipi udhëton në St Etienne, Zeneli do të ketë mundësi aktivizimi për ekipin e tij, pas gati nëntë muajsh mungesë në skuadër për shkak të lëndimit të rëndë që e pësoi, ka bërë të ditur Koha sot.

Për më tepër, rikthimi i Zenelit vjen në momentin më të mirë për Kosovën, që tashmë po numëron mrapsht ditët e duelit vendimtar, ndaj Maqedonisë Veriore në Shkup në kuadër të gjysmëfinales së PlayOffit të Ligës D të Kombeve, që jep afron biletën e fundit për EURO 2020.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja