Të gjitha lajmet

YLLI I KOSOVËS

Arbër Zeneli para rikthimit

Arbër Zeneli para rikthimit

3 February, 2020 @21:39

Lajmi më i mirë i mundshëm për reprezentacionin e Kosovës ka ardhur sot nga një postim i Arbër Zenelit në Instagram.

Futbollisti më i mirë i Kosovës në vitin 2018 ka postuar fotografitë e tij nga stërvitjet e rregullta me ekipin e Reimsit në Francë dhe ka bërë të ditur se shpejt pritet t’i rikthehet fushave të gjelbëra.

Zeneli, që po vuante nga lëndimi dhe pastaj u operua në qershor, pas ndeshjes me Malin e Zi, ka shkruar:

“Durim, AZ10 është gati për rikthim.”

Stade de Reims pritet të llogaris në shërbimet e Zenelit që në ndeshjet e radhës ndaj Nice-së ose Strasbourgut, derisa Kosova ka ndeshjen/t jetike në fund të muajit të radhës, kur luan ndaj Maqedonisë Veriore në Shkup dhe potencialisht ndaj fituesit të ndeshjes Bellorusia-Gjeorgjia.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja