Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA

Ardian Ismajli reagon ashpër ndaj shtrembërimeve

Foto: FSHF

Ardian Ismajli reagon ashpër ndaj shtrembërimeve


6 April, 2021 @22:36

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, ka reaguar ashpër ndaj shtrembërimeve që i janë bërë deklaratës së tij dhënë për mediat italiane.

“Klan Kosova postoi shkrim skandaloz dhe shumë të pavërtetë ku menjëherë me avokatët e mij do t’i padis për shpifje skandaloze ndaj meje,” ka shkruar Ismajli, ndër të tjera.

Pak më parë një postim i Sportit në Klan Kosova kishte botuar këtë shkrim:

ardian ismajli

Ndërsa shkrimi i plotë i Ardianit është ky:

ardian ismajli

Aridan Ismajli

Çka tha në të vërtetë Ismajli:

“Të luash për ekipin kombëtar shqiptar është një ëndërr e madhe sepse ekipi kombëtar përfaqëson të gjithë shqiptarët që u ndanë pas luftës në 6 vende të ish Jugosllavisë dhe ata që padyshim jetojnë në pjesë të tjera të botës. Ndërsa ekipi kombëtar i Kosovës përfaqëson vetëm Kosovën. Të luash për ekipin kombëtar shqiptar është një privilegj, por unë ende ndjek me shumë dashuri edhe Kosovën ku kam lindur dhe jam rritur. Shqipëria në 10 vitet e fundit është rritur shumë. Kemi lojtarë shumë të mirë të cilët luajnë edhe në Itali SI Etrit Berisha te Spali, Hysaj te Napoli, Kumbulla te Roma dhe Gjimshiti te Atalanta”. - përkhtyer nga Telesport.


ARBEN SIMITÇIU

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

Futsall Superliga

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

06/04/21 @ 22:29

FUTSALL

Kosova mposhtet në miqësoren e dytë nga Holanda

Futsall Superliga

Kosova mposhtet në miqësoren e dytë nga Holanda

06/04/21 @ 22:20

KOSOVA

Vashat e përfaqësueses arrijnë në Shkup për dy ndeshjet miqësore

Përfaqësuesja

Vashat e përfaqësueses arrijnë në Shkup për dy ndeshjet miqësore

06/04/21 @ 22:01

CITY - DORTMUND

Goli i anuluar i Bellingham, vendim i drejtë?

Champions League

Goli i anuluar i Bellingham, vendim i drejtë?

06/04/21 @ 21:53

SHQIP NË BOTË

4 futbollistë shqiptarë në 11-shet më të mira të javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

4 futbollistë shqiptarë në 11-shet më të mira të javës

06/04/21 @ 20:12

11-SHET

Formacionet zyrtare: City - Dortmund

Champions League

Formacionet zyrtare: City - Dortmund

06/04/21 @ 19:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Liverpool

Champions League

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Liverpool

06/04/21 @ 19:51

GREZDA

Osijeku ia uron Grezdës ditëlindjen në gjuhën shqipe

Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Osijeku ia uron Grezdës ditëlindjen në gjuhën shqipe

15/04/21 @ 11:54

MEDIA

Çështja: Kasami te kombëtarja?!

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Çështja: Kasami te kombëtarja?!

14/04/21 @ 14:53

FUTSALL

Dështon udhëtimi i kombëtares së Shqipërisë në Ukrainë

Futsall Superliga/Kombëtarja

Dështon udhëtimi i kombëtares së Shqipërisë në Ukrainë

08/04/21 @ 15:05

NDESHJE KONTROLLUESE

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

Kombëtarja

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

07/04/21 @ 19:29

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

PASAPORTAT DIPLOMATIKE

De Biasi reagon ndaj heqjes së pasaportave: Mos duan t’ua kthej edhe “Urdhrin e Skënderbeut”?

Kombëtarja

De Biasi reagon ndaj heqjes së pasaportave: Mos duan t’ua kthej edhe “Urdhrin e Skënderbeut”?

02/04/21 @ 17:21

SHQIPËRI

Kuqezinjtë që shkruan historinë në EURO 2016, mbesin pa pasaporta diplomatike

Kombëtarja

Kuqezinjtë që shkruan historinë në EURO 2016, mbesin pa pasaporta diplomatike

01/04/21 @ 22:33

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

31/03/21 @ 22:37


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja