Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA

Ardian Ismajli reagon ashpër ndaj shtrembërimeve

Foto: FSHF

Ardian Ismajli reagon ashpër ndaj shtrembërimeve


6 April, 2021 @22:36

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, ka reaguar ashpër ndaj shtrembërimeve që i janë bërë deklaratës së tij dhënë për mediat italiane.

“Klan Kosova postoi shkrim skandaloz dhe shumë të pavërtetë ku menjëherë me avokatët e mij do t’i padis për shpifje skandaloze ndaj meje,” ka shkruar Ismajli, ndër të tjera.

Pak më parë një postim i Sportit në Klan Kosova kishte botuar këtë shkrim:

ardian ismajli

Ndërsa shkrimi i plotë i Ardianit është ky:

ardian ismajli

Aridan Ismajli

Çka tha në të vërtetë Ismajli:

“Të luash për ekipin kombëtar shqiptar është një ëndërr e madhe sepse ekipi kombëtar përfaqëson të gjithë shqiptarët që u ndanë pas luftës në 6 vende të ish Jugosllavisë dhe ata që padyshim jetojnë në pjesë të tjera të botës. Ndërsa ekipi kombëtar i Kosovës përfaqëson vetëm Kosovën. Të luash për ekipin kombëtar shqiptar është një privilegj, por unë ende ndjek me shumë dashuri edhe Kosovën ku kam lindur dhe jam rritur. Shqipëria në 10 vitet e fundit është rritur shumë. Kemi lojtarë shumë të mirë të cilët luajnë edhe në Itali SI Etrit Berisha te Spali, Hysaj te Napoli, Kumbulla te Roma dhe Gjimshiti te Atalanta”. - përkhtyer nga Telesport.


ARBEN SIMITÇIU

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

Futsall Superliga

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

06/04/21 @ 22:29

FUTSALL

Kosova mposhtet në miqësoren e dytë nga Holanda

Futsall Superliga

Kosova mposhtet në miqësoren e dytë nga Holanda

06/04/21 @ 22:20

KOSOVA

Vashat e përfaqësueses arrijnë në Shkup për dy ndeshjet miqësore

Përfaqësuesja

Vashat e përfaqësueses arrijnë në Shkup për dy ndeshjet miqësore

06/04/21 @ 22:01

CITY - DORTMUND

Goli i anuluar i Bellingham, vendim i drejtë?

Champions League

Goli i anuluar i Bellingham, vendim i drejtë?

06/04/21 @ 21:53

SHQIP NË BOTË

4 futbollistë shqiptarë në 11-shet më të mira të javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

4 futbollistë shqiptarë në 11-shet më të mira të javës

06/04/21 @ 20:12

11-SHET

Formacionet zyrtare: City - Dortmund

Champions League

Formacionet zyrtare: City - Dortmund

06/04/21 @ 19:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Liverpool

Champions League

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Liverpool

06/04/21 @ 19:51

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24

UELLSI - SHQIPËRIA

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

Kombëtarja

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

05/06/21 @ 19:31

UELLSI - SHQIPËRIA

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

Kombëtarja

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

05/06/21 @ 18:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

05/06/21 @ 16:49

FANELLAT E REJA

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

Kombëtarja/International

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

05/06/21 @ 13:00


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja