Të gjitha lajmet

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një njoftimi të lëshuar në llogarinë e tij personale në Instagram ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin nga Stamford Bridge.

I lindur më 10 shtator 2001 në Slough të Anglisë, Broja qe pesë vite është i rregullt në ekipet zinxhir të Chelseat, duke luajtur sipas nevojës në ekipin U18 dhe U23.

Vetëm këtë stinor, Broja ka shënuar 10 gola në kampionat për Chelsean U18 ndërsa tre të tjerë për Chelsean U23.

Përndryshe Broja me kohë është regjistruar në FSHF për të qenë pjesë e kombëtares dhe merr rregullisht ftesa për ndeshjet e Shqipërisë U19, ndërsa tash po ftohet edhe në Shqipërinë U21.

Për sulmuesin në fjalë, Chelsea News ka shkruar se ka sy për gol dhe fuqi të jashtëzakonshme në sulm. Ndërsa ka shtuar se Chelsea është me fat që në këto kohëra kur ekipi i parë po vuan për një sulmues të mirë, të ketë opcione si Broja.

E në postimin e tij personal, sulmuesi ka shkruar: “Shumë i lumtur që nënshkrova kontratë profesionale me Chelsean. Falenderoj prindërit dhe familjen që më kanë qëndruar pas dhe më kanë përkrahur. Nuk do të isha këtu pa ata.”

Në debutimin e tij me kuqezinjtë U21 ka shënuar çiftgolësh! Chelsea në artikullin për Brojën përmend hat-trickun ndaj Huddersfieldit në FA Youth Cup, si dhe golin e vetëm të derbit ndaj Tottenhamit. Në derbin e fundit ndaj Arsenalit, në fitoren 2-1, ai shënoi gjithashtu.

Sipas faqes zyrtare të Chelseat, Broja ka nënshkruar kontratë 2.5 vjeçare, që e mban atë në klub deri në fund të qershorit të vitit 2022, si shpërblim për start të mrekullueshëm të stinorit 2019/20 për ekipet zinxhir të klubit.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga