Të gjitha lajmet

CATALUNYA

Barcelona merr leje për transfer urgjent

Barcelona merr leje për transfer urgjent

17 February, 2020 @18:30

Kampionia e Spanjës, Barcelona, ka pranuar sot lejen speciale që i lejon klubit të bëj transfer urgjent, jashtë afatit kalimtar të rregullt.

Vendimi i La Ligas ka ardhur pasi që Ousmane Dembele pësoi lëndim të rëndë dhe do të mbetet jashtë fushave për gjashtë muajt e ardhshëm.

Rregullat e La Ligas lejojnë që ekipet të bëjnë transfere të reja, nëse futbollisti i ekipit dëshmohet se ka lëndim që e lë atë jashtë fushave mbi pesë muaj.

Transferi duhet të jetë lojtar i lirë, ose futbollist që është duke luajtur në Spanjë, por pa të drejtë loje në garat e UEFA-së.

Barcelona e drejtuar nga trajneri i ri i ekipit Quique Setien është e dyta në renditje të ligës, me një pikë më pak sesa lideri Real Madrid.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga