Të gjitha lajmet

REINIER JESUS CARVALHO

Reali nesër prezanton përforcimin e ri

Reali nesër prezanton përforcimin e ri

17 February, 2020 @17:58

Klubi madrilen, Real, ka bërë të ditur sot se nesër do të prezantojë zyrtarisht futbollistin e ri në ekip, Reinier Jesus Carvalho.

Futbollisti 18 vjeçar që luante për Flamengon dhe i çoi ata drejt trofeut të Copa Libertadores, nesër në 13:30 do të dalë para mediave në Santiago Bernabeu, ka bërë të ditur përmes një komunikate ekipi i los blancosve.

“Reinier nesër do të veshë fanellën e ekipit dhe do të shkelë në Santiago Bernabeu duke folë edhe për media në zyrën për konferenca,” ka bërë të ditur komunikata.

Sipas mediave, Reinier ka nënshkruar kontratë 6.5 vjeçe me ekipin e Zinedine Zidanit, ndërsa do të jetë në ndërkohë i angazhuar me Brazilin U23 në kualifikime për Olimpiadën Tokio 2020.

Ai pritet që gjatë marsit të vendoset në Madrid dhe të luajë për Castillan (Real Madrid B) derisa të ambientohet për ekip të parë.

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

LORENZO SANZ

Ish kryetari i Realit ndërron jetë nga coronavirusi

21 March, 2020 @22:18

Kryetari i Real Madridit prej vitit 1995 deri në vitin 2000, Lorenzo Sanz, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare…

CORONAVIRUS

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

Foto: MundoDeportivo

15 March, 2020 @14:31

Futbollisti argjentinas i Valencias, Ezequiel Garay, është rasti i parë i coronavirusit te lojtarët e LaLigas, ka bërë të ditur…

COPA DEL REY

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Mbretit

11 March, 2020 @17:50

Pas përhapjes së coronavirusit nëpër Spanjë dhe pas takimit mes krerëve të skuadrave finaliste, është vendosur që finalja e Kupës…

Të gjitha lajmet nga La Liga